AKTUALITY

Na republikové finále ČASPV jsme se do Trutnova vypravili v sobotu v brzkých ranních hodinách. Byla to závěrečná soutěž TeamGym roku 2022, kde náš oddíl reprezentovala klasicky dvě družstva. Dívky v kategorii Junior II a mix v kategorii Senior A.

Letošní Mistrovství České republiky v TeamGymu se konalo první listopadový víkend v Plzni. Na soutěž jsme vyrazili pátečním přímým spojem z Ostravy a díky mamince Gřesové jsme měli na místě krásné ubytování kousek od závodní haly.

V červnu se konalo online hlasování v soutěži s Penny. Bohužel jsme se umístili na 3.místě z dvou automaticky postupujících, ale i přes to se zadařilo a porota vybrala náš FMGYM oddíl do finále. :-)

Začátkem října jsme navštívili Magistrát města Frýdku - Místku, kde nás pozvalo vedení města. Primátor Petr Korč osobně pogratuloval starším závodním skupinám a poděkoval jim za skvělou reprezentaci.

V sobotu 24. září jsme se zúčastnili prvního závodu letošní sezóny 2022/2023. Soutěž se konala v Říčanech u Prahy, kde jsme vyrazili se třemi družstvy už v pátek.

Dne 12. září vyrazila česká reprezentace se třemi týmy na Mistrovství Evropy, které se letos koná v Lucembursku. Česká republika má zastoupení v kategorii Junior ženy, Senior ženy a Senior mix.

Letos jsme se rozhodli, že uděláme třídenní soustředění, které bude určené pouze pro naše nejmladší děti. Soustředění bylo příměstskou formou s jednou společnou nocí a konalo se v termínu 29. - 31. srpna v naší tělocvičně.

Týdenní letní soustředění se konalo koncem srpna na naší škole, kde máme skvělé zázemí, ve kterém nám už schází jen velká trampolína, tumbling a molitanová jáma. :-)