O NAŠEM ODDÍLU

Jsme gymnastický oddíl při Sportovním klubu Město Frýdek - Místek, který trénuje na základní škole Jiřího z Poděbrad ,,jedenáctka" a byl založen PaedDr. Pavlou Raškovou v roce 1993. 

Věnujeme se TeamGymu a s mladšími dětmi i sportovní gymnastice. V loňském roce 2023 jsme neodjeli z žádné soutěže s prázdnou. Z 69 ocenění se nám podařilo získat 31 zlatých, 23 stříbrných a 15 bronzových medailí. Bonusem byla účast seniorskému mix týmu na MID European TeamGym Championships, které se konalo v Itálii.

Trenérský tým tvoří pouze odchovankyně tohoto oddílu, které několikrát obhájily titul mistryň ČR v obou odvětvích. Účast některých trenérek v mezinárodním týmu, který reprezentuje ČR na Mistrovství Evropy považujeme za velký úspěch.

TeamGym je týmová gymnastika, kde se cvičí společně na třech nářadích za doprovodu hudby. Pohybovou skladbu cvičí všichni gymnasté. Akrobacii a trampolínu skáče pouze 6 nejlepších z týmu.

Náš oddíl v roce 2024 reprezentují 3 družstva. Dívky 2013 - 2016 v kategorii Junior I. V kategorii Junior máme zastoupení dívek 2008 - 2012 a družstvo mix v kategorii Senior, kde máme dívky i chlapce 2002 - 2010.

Mistrovství Evropy je pořádané každé dva roky. Vendula Dubravcová reprezentovala ČR v roce 2014 na Islandu. Kristina Gřesová, Vanda Gřesová a Lucie Kojecká reprezentovaly ČR v roce 2021 v Portugalsku (posun kvůli covidu). ME v Lucembursku se konalo v říjnu 2022, kde náš oddíl zastupovala Kristina a Vanda Gřesová.

Nyní se reprezentace připravuje na ME 2024, které proběhne v Ázerbájdžánu a součástí reprezentace máme 5 členů. Kristina a Vanda Gřesová, Lucie Kojecká, Damián Peřina a Jakub Brettschneider.

Sportovní gymnastice se věnujeme od samého začátku a každý gymnasta na této soutěži cvičí sám za sebe. Dívky soutěží na hrazdě, prostných, přeskoku a lavičce/kladině a chlapci soutěží na stejných nářadích kromě kladiny, místo které mají kruhy. 

Na MČR AŠSK jsme 12x v řadě obhájili titul Mistryň. Čtyřčlenná družstva na republikovou soutěž ČASPV jsou vytvořena těmi nejlepšími v kraji. Pravidelně máme bohaté zastoupení našeho oddílu a umístění na stupních vítězů.