O NAŠEM ODDÍLU

 Jsme gymnastický oddíl při základní škole Jiřího z Poděbrad ,,jedenáctka", který byl založen PaedDr. Pavlou Raškovou a funguje už od roku 1993. Pavla Rašková trénovala v oddílu do roku 2016 a pod jejím vedením jsme se mnohokrát stali mistry republiky. 
 Věnujeme se sportovní gymnastice a TeamGymu. Pravidelně se účastníme republikových soutěží pod SK Město Frýdek - Místek - z. s..
 Trenérský tým tvoří pouze odchovankyně tohoto oddílu, které několikrát obhájily titul mistryň ČR v obou odvětvích. Bonusem je účast některých trenérek v mezinárodním týmu, který reprezentoval ČR na Mistrovství Evropy. 

TeamGym je týmová gymnastika, kde se cvičí společně na třech nářadích za doprovodu hudby. Pohybovou skladbu cvičí všichni gymnasté. Akrobacii a trampolínu cvičí pouze 6 nejlepších z týmu.

Náš oddíl v roce 2023 reprezentují 3 družstva. Dívky 2012 - 2014 v kategorii Junior I. V kategorii Junior II děvčata 2008 - 2011 a družstvo mix v kategorii Senior, kde máme dívky i chlapce 2002 - 2010.

Mistrovství Evropy je pořádané každé dva roky. Vendula Henychová reprezentovala ČR v roce 2014 na Islandu. Kristina Gřesová, Vanda Gřesová a Lucie Kojecká reprezentovaly ČR v roce 2021 v Portugalsku. Letošní ME se konalo v Lucembursku, kde náš oddíl zastupovala Kristina a Vanda Gřesová.Sportovní gymnastice se věnujeme od samého začátku a každý gymnasta na této soutěži cvičí sám za sebe. Dívky soutěží na hrazdě, prostných, přeskoku a lavičce/kladině a chlapci soutěží na stejných nářadích kromě kladiny, místo které mají kruhy. 

Na MČR AŠSK jsme 12x v řadě obhájili titul Mistryň. Čtyřčlenná družstva na republikovou soutěž ČASPV jsou vytvořena těmi nejlepšími v kraji. Pravidelně máme bohaté zastoupení našeho oddílu a umístění na stupních vítězů. 

Posledním typem soutěže, které jsme se věnovali do roku 2019 byly pohybové skladby. Celý tým společně předvedl nacvičenou choreografii na určité téma, která měla být co nejzajímavější, originální a porotu musela zaujmout, jak celá sestava, tak také kostýmy.

Mezi naše nejúspěšnější skladby patřily: Žáby, Pravěk, Afrika, Kuchaři a mouky, Brouk Pytlík a Ferda mravenec, Barevný sen, Mimové, Spiderman, Housenky a motýli, Rio, atd..