O NAŠEM ODDÍLU

Jsme gymnastický oddíl Sportovní klub Město Frýdek - Místek - z. s., který trénuje na základní škole Jiřího z Poděbrad ,,jedenáctka" a byl založen PaedDr. Pavlou Raškovou v roce 1993. Věnujeme se TeamGymu a s mladšími dětmi i Sportovní gymnastice. Pravidelně se účastníme republikových soutěží.

Trenérský tým tvoří pouze odchovankyně tohoto oddílu, které několikrát obhájily titul mistryň ČR v obou odvětvích. Bonusem je účast některých trenérek v mezinárodním týmu, který reprezentuje ČR na Mistrovství Evropy. 

TeamGym je týmová gymnastika, kde se cvičí společně na třech nářadích za doprovodu hudby. Pohybovou skladbu cvičí všichni gymnasté. Akrobacii a trampolínu skáče pouze 6 nejlepších z týmu.

Náš oddíl v roce 2024 reprezentují 3 družstva. Dívky 2013 - 2016 v kategorii Junior I. V kategorii Junior máme zastoupení dívek 2008 - 2012 a družstvo mix v kategorii Senior, kde máme dívky i chlapce 2002 - 2010.

Mistrovství Evropy je pořádané každé dva roky. Vendula Henychová reprezentovala ČR v roce 2014 na Islandu. Kristina Gřesová, Vanda Gřesová a Lucie Kojecká reprezentovaly ČR v roce 2021 v Portugalsku (posun kvůli covidu). ME v Lucembursku se konalo v říjnu 2022, kde náš oddíl zastupovala Kristina a Vanda Gřesová.

Nyní se reprezentace připravuje na ME 2024, které proběhne v Ázerbájdžánu a součástí reprezentace máme 6 členů. Kristina a Vanda Gřesová, Alžběta Geblová, Damián Peřina, Jakub Brettschneider a Tereza Chudíková.

Sportovní gymnastice se věnujeme od samého začátku a každý gymnasta na této soutěži cvičí sám za sebe. Dívky soutěží na hrazdě, prostných, přeskoku a lavičce/kladině a chlapci soutěží na stejných nářadích kromě kladiny, místo které mají kruhy. 

Na MČR AŠSK jsme 12x v řadě obhájili titul Mistryň. Čtyřčlenná družstva na republikovou soutěž ČASPV jsou vytvořena těmi nejlepšími v kraji. Pravidelně máme bohaté zastoupení našeho oddílu a umístění na stupních vítězů. 

Posledním typem soutěže, které jsme se věnovali do roku 2019 byly pohybové skladby. Celý tým společně předvedl nacvičenou choreografii na určité téma, která měla být co nejzajímavější, originální a porotu musela zaujmout, jak celá sestava, tak také kostýmy.

Mezi naše nejúspěšnější skladby patřily: Žáby, Pravěk, Afrika, Kuchaři a mouky, Brouk Pytlík a Ferda mravenec, Barevný sen, Mimové, Spiderman, Housenky a motýli, Rio, atd..