AKTUALITY

Čtvrtý závod Českého poháru 2024 proběhl v městské hale Morenda v Brně. Červnové soutěže se zúčastnilo celkem 31 družstev v pěti věkových kategoriích.

V pátek 17. května jsme se v odpoledních hodinách vydali na republikovou soutěž ve čtyřboji do Doubí u Třeboně. Naše osazenstvo tvořily děti kategorií: žáci a žákyně I, žáci a žákyně II a jedna starší žákyně III.

Třetím závodem Českého poháru bylo květnové Mistrovství České republiky, kde se družstvu Junior A v těžké konkurenci povedlo vybojovat podruhé v pořadí bronz. Tým Junior I i Senior mix slavil velký úspěch, protože získal zlatý hattrick a stali se Mistry ČR pro rok 2024.

Druhý závod Českého poháru 2024 se konal v Kadani, kde jsme se vydali v pátečních odpoledních hodinách. Volná místa v autobuse jsme doplnili týmem z Vítkovic - Garfi Ostrava.

V sobotu 20. 4. 2024 se naši gymnasté poprali v krajském kole ve čtyřboji sportovní gymnastiky v Paskově o postup do republikového finále, které se každoročně koná v Doubí u Třeboně. Z každé kategorie postupovali čtyři nejvýše umístění jednotlivci, kteří následně vytvoří krajské družstvo a reprezentují Moravskoslezský kraj.

První závod Českého poháru 2024 pořádal již po několikáté oddíl Gym Club Třebíč. Soutěž se konala v sobotu 13. dubna a zúčastnila se jej naše dvě družstva, která si dokázala vybojovat zlatou příčku.

První březnovou sobotu jsme se vydali na závody do Slavkova u Brna. Jednalo se o malý Teamgym - Napoleon CUP, kterého se zúčastnilo družstvo Junior 0 a Junior I. I přes to, že jsme vyjížděli v brzkých ranních hodinách, tak děti předvedly krásné výkony.

V termínu pololetních prázdnin jsme vyrazili na prodloužený víkend do jedné z nejlépe vybavených českých tělocvičen, která se nachází v Dobřichovicích u Prahy.