AKTUALITY

V říjnu 2019 se uskutečnil nábor do české reprezentace v TeamGymu. Mistrovství Evropy se původně mělo konat v září roku 2020, ale kvůli covidu se ME posunulo na termín 1. - 4. 12. 2021.

Dne 13. listopadu čekal v Trutnově naše tři závodní družstva závěrečný závod v letošním roce. Na závod jsme vyrazili vlakem už v pátek odpoledne. Karantény soutěžících jsou celorepublikový problém a proto byla účast poněkud nižší než jsme zvyklí. Náš oddíl reprezentovali na Republikovém finále ČASPV stejní závodníci jako na předešlých dvou...

V den státního svátku 28.10. se konalo Mistrovství ČR TeamGym 2021 v Olomouci. Nečekané karantény některých našich závodníků nám to zkomplikovaly, ale nakonec se nám úspěšně podařilo postavit tři týmy, jak bylo v plánu.

V polovině měsíce října jsme se zúčastnili Poháru města Příbrami, kde se přihlásilo celkem třicet družstev. Na závod jsme vyjeli autobusem už v odpoledních hodinách v pátek s dvaceti pěti dětmi.

Mistrovství ČR ČASPV ve sportovní gymnastice se opět konalo na Hradčanech v Praze o víkendu 16. a 17. října.

Dne 25.9. jsme se zúčastnili TeamGym CUPu v Říčanech u Prahy. Na závod jsme vyrazili už v pátek vlakem se třemi družstvy. Na soutěž přijelo bojovat o medaile celkem 31 týmů v 5 kategoriích. Vždy se závodilo na akrobacii a trampolíně. Byla to soutěž bez podiové skladby.

Letní gymnastické soustředění se konalo na naší škole od pondělí do soboty ke konci srpna. Zúčastnilo se celkem 46 dětí. 25 závodních a 21 dětí z přípravky a začátečníků.

Ve 2. pololetí školního roku 2020/2021 pro nás nebyla situace opět jednoduchá. Pravidelně probíhaly online lekce, do kterých se zapojilo všech osm trenérek. Online hodina obsahovala především protahování, zpevňování, rozsah a nácvik jednodušších prvků. Děti také plnily silové soutěže, které si vždy našly svého vítěze. Poslední soutěž byla zaměřena...