Republiková soutěž ČASPV Doubí u Třeboně 2024

18.05.2024

V pátek 17. května jsme se v odpoledních hodinách vydali na republikovou soutěž ve čtyřboji do Doubí u Třeboně. Naše osazenstvo tvořily děti kategorií: žáci a žákyně I, žáci a žákyně II a jedna starší žákyně III.

Po příjezdu do areálu děti čekalo neorganizované rozcvičení, na kterém si vyzkoušely vše potřebné. V sobotu ráno po snídani se jako první do boje o medaile vydaly žákyně I. Holky začaly svůj závod na hrazdě, kterou všechny zvládly podle představ. Poté následovala lavička, která se bohužel neobešla bez pádu. I přesto, že se na akrobacii kvůli technickým problémům cvičilo bez hudby, se s tím všechny popraly bez problémů. Svůj závod zakončily přeskokem, který byl bez pádů. Holkám však tyto výkony nestačily na stupně vítězů, ale i tak si domů odváží nové zkušenosti. Žákyně II zahajovaly svůj závod na přeskoku, kde předvedly i skoky s těžší obtížností. Dále následovala hrazda, která se všem i s drobnými chybičkami povedla. Dalším nářadím byl strašák závodu, kterým byla kladina. Ta se bohužel neobešla bez pádů. Závod holky zakončily na akrobacii, kde nasbíraly krásné známky. Vybojovaly si 3. místo v kategorii družstev a Vilma Svobodová obsadila krásné 3. místo jako jednotlivec. Ke starším žákyním III nastoupila ostaršená Sandra Bartoňová, která se statečně poprala s velkou kladinou a těžšími požadavky. I přes drobné chyby zacvičila krásný závod a umístila se v přední polovině výsledkové listiny.

Po obědě šli do boje o medaile naši kluci. První vstoupil do závodu náš nejmladší Jakub Rusina jako jednotlivec. Zahajovací disciplínou pro něj byly kruhy, se kterými se bez problémů popral, stejně jako se všemi disciplínami. Družstvo žáků II zahájilo závod rovněž na přeskoku, se kterým se bez problémů poprali. Hrazdu a kruhy se jim také povedlo zacvičit bez větších chyb, stejně jako prostná, kterými zakončovali svůj závod. Díky těmto krásným výkonům se naši hoši stali mistry ČR v kategorii družstev. V jednotlivcích se mistrem ČR stal Štěpán Tašner a třetí příčku obsadil Kryštof Czerný.

Všem dětem moc gratulujeme!

FOTO ->