Zakončení sezóny 2020/2021

30.06.2021

Ve 2. pololetí školního roku 2020/2021 pro nás nebyla situace opět jednoduchá. Pravidelně probíhaly online lekce, do kterých se zapojilo všech osm trenérek. Online hodina obsahovala především protahování, zpevňování, rozsah a nácvik jednodušších prvků. Děti také plnily silové soutěže, které si vždy našly svého vítěze. Poslední soutěž byla zaměřena na vymýšlení sestavy na hudbu, která měla obsahovat zahřívačku a zpevňovačku. V této soutěži byl vybrán vítěz v každé kategorii a od září budeme tyto sestavy zahrnovat na začátek tréninků. U starších dívek byly vybrány ségry Gřesovy, u chlapců Honza Provazník a u mladších dívek Sárča Peřinová. Výherci získali volný vstup do aquaparku Olešná a na trampolíny do Ostravy. Všechny zúčastněné jsme obdarovali švihadlem. :-)

Jakmile se opatření zmírnilo, tak si závodní skupiny udělaly výšlap na Lysou horu, Pustevny a několikrát na Ondřejník. Dva měsíce jsme navštěvovali fyzioterapii, kde se dbalo především na správné držení těla, cvičilo se na bosu, gymnastických balónech, s pěnovými bloky atd. Moc děkujeme paní Macečkové za tuto skvělou příležitost.

Zhruba v polovině května jsme začali trénovat na školním hřišti. Na hřiště jsme vytáhli pásy, můstky, bedny, žíněnky, doskokové duchny i trampolínu. Skupina začátečníků i přípravky si zahrála i spoustu her. Všichni byli nadšení především z toho, že jsou zase pohromadě. :-)

Začátek června jsme zahájili v tělocvičně, kde už jsme trénovali dle klasického rozpisu až do 30.6. Také jsme do našeho programu zařadili jumping a posilování ve Fitclubu MT, kde nás vede naše bývala trenérka Denisa Sochací a budeme k ní docházet i během července. Na letní prázdniny plánujeme výlet na hory, trampolíny v Ostravě, trénink na škole, ale především gymnastické soustředění v termínu 23.-28.8.2021. :-)

Všem dětem a trenérkám, dokonce i některým nadšeným rodičům jsme pořídili společná trička s našim logem. Překvapením pro děti byly sportovní vaky. :-)

Ať už tato sezóna proběhla tak, jak proběhla, myslíme si, že i přes to jsme do toho dali vše, co bylo v našich silách a děkujeme za trpělivost, píli a doufáme, že nadcházející sezóna bude mít standartní průběh. :-)