Výběrový TeamGym kemp Dobřichovice 2024

04.02.2024

V termínu pololetních prázdnin jsme vyrazili na prodloužený víkend do jedné z nejlépe vybavených českých tělocvičen, která se nachází v Dobřichovicích u Prahy.

Soustředění se zúčastnilo šest závodníků z družstva Senior mix a k nim se přidaly čtyři juniorky. Čtrnáct hodin tréninků bylo rozděleno do pěti bloků a dvou tělocvičen. Cílem bylo naprosto plné využití místních podmínek jako je tumbling, fasttrack, velká trampolína a molitanové jámy. Průpravy jsme nyní nechali stranou, protože těm se naplno věnujeme u nás v tělocvičně na každém tréninku. Průpravy jsou důležité ke správné technice a provedení daných prvků, které následně naši gymnasté při akrobatických řadách a skocích na trampolíně využijí a posunují tím své dovednosti výše a hlavně správným směrem.

Z víkendu jsme si neodvezli pouze skoky, které lze nazývat ,,hokus - pokus", ale velmi zdařené nové kousky. Co se týče akrobacie, tak máme nejen nové vruty, ale také vícero dvojných salt vzad a velmi pěkné napojení po startovacích saltech. Na trampolíně to byla spousta solidních tsukahar přes přeskokový stůl, včetně přemetů salt s obratem a vruty. Velký aplaus patřil i našemu prvnímu oddílovému trojnému saltu s obratem.

Děkujeme týmu TVT Motion, který s námi o víkendu trénoval a doufáme, že se opět brzy v tělocvičně JoJo Gym setkáme.