Teamgym Trutnov 2019

15.11.2019

Začátkem listopadu jsme se zúčastnili Republikového finále ČASPV v Trutnově. V závodě nám startovaly čtyři týmy ve čtyřech různých kategoriích a náš oddíl reprezentovalo celkem 31 dětí, kterým po vyhlášení visely na krku zasloužené medaile. Náš oddíl vybojoval v závodě 2x zlato, 1x stříbro a 1x bronz. V soutěži Českého poháru (součet všech výsledků pro dané družstvo v soutěži TeamGym za rok 2019) jsme získali zlato, stříbro i bronz.
Soutěž probíhala v sobotu od brzkého rána do pozdního večera, jelikož se na závod sjelo přibližně 20 oddílů z celého Česka. Každý oddíl měl do závodu většinou vysláno jedno až čtyři družstva různých kategorií.

Naše mladší dívky v kategorii Junior I zahájily svůj den už v 7 hodin ráno rozcvičením, ale očividně je to vůbec nerozhodilo, protože právě ony vybojovaly zlato v konkurenci 15 týmů. Holky předvedly na všech třech nářadích krásný výkon, za který se rozhodně nemusely stydět. Bonusem byla nejlépe hodnocena trampolína, jak v obtížnosti, tak v provedení. V Českém poháru se probojovaly na stříbrnou příčku.

Kluci jsou vždy třešničkou závodu, jelikož chlapeckých družstev není mnoho, proto se veškerá pozornost během závodu soustředí právě na naše borce. Kluci byli na svůj výkon pyšní. Akrobacii předvedli bez zaváhání, na trampolíně předvedli i tři dvojná salta a podiovou skladbou ohromili celou halu, získali zlato v závodě i v Českém poháru. Kdyby byla celá kategorie Junior II vyhlášena společně, bez rozdílu na pohlaví, tak by vybojovali úžasné 3. místo z 11 týmů.

Naše starší dívky závodí také v kategorii Junior II. Holky zahájily svůj závod podiovou skladbou, poté následovala akrobacie, kde získaly hned druhou nejvyšší známku. Třetím nářadím byla trampolína, kde stejně jako mladší dívky zabodovaly a získaly nejlepší známku z celé kategorie. Zacvičily krásný závod, pouze s jedním pádem z 36 skoků (18 skoků na akrobacii a 18 skoků na trampolíně). Díky povedenému výkonu v našlapané konkurenci dosáhly na bronz v závodě i v Českém poháru.

V závodě nám tentokrát soutěžilo i družstvo středoškolaček, už nynějších trenérek v kategorii Senior Trio. V této kategorii není podiová skladba a akrobacii s trampolínou skáčou pouze tři závodníci. Dívky se na tréninku mnohokrát nesešly, ale i přesto nám vytřely zrak. Na akrobacii i trampolíně dokázaly získat hned druhou nejvyšší známku, kterou si zajistily stříbro v konkurenci 9 týmů a nám tak připsaly na konto další krásný úspěch.

Zajímají Tě naše fotky a videa ze soutěží? Sleduj nás na Instagramu nebo na YouTube pod názvem FMGYMBOYS a FMGYMGIRLS.

Vaše Trenérky :)

Foto zde
Video zde