Teamgym Trutnov 2018

11.11.2018

9.11 - 10.11.2018 jsme se s našimi třemi týmy vydali na teamgym závody do Trutnova, kde nás čekalo Republikové finále ČASPV.

V Junior I dívky nás reprezentovala Kika Macháčková, Majda Kubošová, Terka Divišová, Terka Mílová, Maruška Bardoňová, Ema Švecová, Ela Pohludková a Maruška Bystroňová. 

Jako první je čekala trampolína, kde se to neobešlo bez jednoho pádu. Na akrobacii si dívky zpravily náladu čistě zacvičenými náročnými skoky a měly opět úsměv na tváři. Na závěr měly pódiovou skladbu, kterou si od minulých závodů spravily a se svým výkonem byly moc spokojené. Holky celé závody zacvičily sebejistě a mohly se tak radovat z umístění těsně pod stupněm vítězů, které jim uteklo o pouhou půl desetinku. I když dívkám na těchto závodech chyběla jejich hlavní trenérka Kateřina Kohutová, byla detailně informována a s výsledkem svých svěřenkyň naprosto spokojená. 

Chlapci Junior I byli ve složení: Vašek Adámek, Damián Peřina, Kuba Brettschneider, Kája Delong, Vašek Svoboda, David Rumíšek, Adam Moskva a Peťa Roman. 

Na akrobacii, kde jako vždy měli chlapci náročné kombinované řady se saltama, měli stejně jako v předešlém závodě jeden pád. Pódiová skladba se klukům vyvedla natolik, že svým výkonem vyrazili dech ne jen svým trenérkám, ale také rozhodčím. ,,Předvedli obtížnou naprosto jednotnou sestavu, která byla ohodnocena druhou nejvyšší známkou ze všech týmů z junior I," dodala trenérka Vendula Henychová. Chlapci měli závod pěkně rozjetý, ale na posledním nářadí dostali obrovskou srážku za proskočení na trampolíně a umístili se tak na 7.místě. Náladu jim aspoň spravilo 2. místo z Českého poháru, což je součet 4 závodů, kterých se zúčastnili v roce 2018.

V Junior II za náš oddíl cvičila Terka Pohludková, Kika Gřesová, Naty Závodná, Vanda Gřesová, Kája Bužková, Klára Hlásna, Terka Brynychová, Bětka Geblová, Eliška Verlíková, Barča Hylská a jako náhradník byla Lucka Kojecká. 

Začínaly na akrobacii, na které měly jeden pád při nejtěžší řadě. Následovala trampolína, kterou zaskákaly bez jediného zaváhání a holky byly štěstím bez sebe. Posledním nářadím byla pódiová skladba, která je velmi obtížná a děvčatům dává vždy zabrat. Holky ale nezahálely, sestavu zacvičily čistě a mohly se tak radovat z vysoké známky 16-ti bodů. ,,Starší děvčata si chtěla napravit reputaci z předešlých závodů a myslím si, že se jim to určitě povedlo," řekla trenérka Petra Tobiášová. Za svůj předvedený výkon si domů odváží bronzové medaile!

Všem moc gratulujeme a děkujeme za předvedené výkony!

Poděkování patří také naším trenérkám Denise Sochací a Daniele Cmíralové, které celé závody za nás rozhodovaly. 

Vaše Trenérky :)

Foto a video zde