Teamgym Trutnov 2017

12.11.2017

Dne 11.11.2017 jsme se zúčastnili republikových závodů teamgym v Trutnově. Měli jsme tři družstva a to Junior I dívky, Junior I chlapci a Junior II dívky. 

Junior I dívky zahajovaly celý závod svou nově nacvičenou pódiovou skladbou. Bohužel to nemají ještě úplně vžité a se spojením se závodní atmosférou a nervozitou to na jejich výkonu bylo poznat. Akrobatické řady, kde ukázaly přemety vpřed a dvakrát rondát salto vzad zacvičily čistě a hodně si polepšily. Svůj závod děvčata zakončila trampolínou, kde bohužel měla jeden pád ze salta schylmo, ale první řada se jim vydařila a zacvičily mnohokrát lépe, než na tréninku, takže se svým výkonem mohou být spokojené. Stále máme ale co zlepšovat a hlavně už překonat ten strach ze salt a začít je skákat na akrobacii! Děvčata se nakonec umístila na 8. místě z 15 týmů.

Naší chlapci měli pro dnešek šťastné číslo 7. Svůj závod začali jako dívky na pódiové skladbě, ve které se více a více zlepšují a svým výkonem vykouzlili trenérkám úsměv na tváři. Po vydařené pódiové skladbě v týmu panovala celková pohoda a na chlapcích nešla znát nervozita. To využili na akrobacii, kde se v obou řadách objevila salta jak vpřed tak i vzad a kluci své obě řady  zaskákali bez zaváhání. Posledním nářadím byla trampolína, která nám dělá vždy problémy. Nebyly by to závody bez nějaké chyby a ta přišla v toporném saltu, kdy jsme měli jeden pád. Novinkou byl pro kluky skok od Honzíka Provazníka, který si poprvé vyzkoušel toporné 360 a povedlo se! Kluci v konkurenci 14 dívčích týmů skončili na krásném 7. místě a poprvé tak porazili své kamarádky a zároveň soupeřky z našeho oddílu. 

Naše nejstarší svěřenkyně začínaly závod na trampolíně, kde se hned ze startu objevily slzičky a to kvůli dvou pádům z toporného 360. Dále je čekala pódiová skladba, se kterou měly dívky premiéru a kterou nacvičují pouze dva měsíce. Pár chybiček se našlo, ale i přesto byly trenérky s výkonem spokojené. Jako poslední nářadí a taky pro starší holky nejhorším nářadím byly Akrobatické řady. Sice tam bylo menší zaváhání, pokrčené nohy, nebo nižší salta, ale nikdo nespadl a samotné holky byly za svůj výkon rády. Celkem z 9 týmů se naše dívky probojovaly na 5 příčku.

Všichni jsme si závod užili a hlavně nasbírali mnoho zkušeností a rad, co se má do příštích závodů zlepšit. Všem gratulujeme za jejich výkony a přejeme mnoho dalších úspěchů !  

Foto a video zde