Teamgym Třebíč 2017

03.12.2017

Začátkem prosince jsme se zúčastnili Mistrovství ČR školních sportovních klubů v teamgymech. Na závody, které se konaly v Třebíči, jsme vyjeli se čtyřmi týmy a to s Junior 0, Junior I dívky, Junior I chlapci a Junior II.

Naše nejmladší Junior 0, kde jsme měli šest závodnic, cvičily na trampolíně a akrobacii. Začaly na trampolíně, která se holkám moc nepovedla a hned v první společné řadě udělaly dvě velké chyby. Akrobacie se jim ale povedla krásně a zasloužily si tak jednu z nejvyšších známek. Bohužel s velkou tříbodovou srážkou na trampolíně se jim už těžce doháněly ostatní týmy a nakonec naše holky skončily na 6. místě.

Junior I dívky začaly také na trampolíně, která se jim povedla bez většího zaváhání a se svým výkonem mohly být spokojené. Akrobacie, kde měly v druhé řadě tři salta vzad se dívkám také velmi zdařila a odcházely s velkým úsměvem na tváři. Po pódiové skladbě byly holky spokojené a napravili si tak reputaci z předešlých závodů. Jelikož v kategorii Junior I jsme měli dva týmy a na školních závodech může závodit pouze jeden tým z jedné školy, dali jsme dívky mimo závod. Rozhodli jsme se na základě předešlých závodů v Trutnově, kde se chlapci umístili lépe. "Kdyby holky byly zapojené do závodů skončily by na krásném 2. místě, což je veliká škoda, ale hlavní je, že se holky mohly zúčastnit a byly rády za své výkony" dodala trenérka Kača Kohutová.

Naši hoši se ukázali jako první na trampolíně a i přes velmi obtížné skoky se jim povedla na jedničku. Akrobacie se jim bohužel už tak nezdařila a hned v první řadě byl jeden pád a navíc zranění, kvůli kterému nemohl závodník pokračovat v druhé řadě. Tam ho zastoupil náhradník, který bohužel svou řadu nezvládl a spadl. "Byla jsem moc ráda a kluky pochválila, za to, jak tuhle situaci zvládli v rychlosti vyřešit" říká trenérka Venďa Henychová. Na pódiové skladbě jsou už kluci "profíci", vše se jim povedlo a se svým výkonem mohli být spokojení. Díky své vysoké obtížnosti se chlapci umístili na stříbrné příčce a odváží si tak titul Vícemistrů Republiky.

Naše nejstarší závodnice začaly, jako všechny naše týmy, na trampolíně, která se jim povedla bez jakéhokoliv zaváhání. Akrobacie se holkám také velmi povedla. Měly tam pouze dvě menší chyby, které ale nehrály moc roli díky velmi vysoké obtížnosti skoků, která jim zajistila nejvyšší známku ve své kategorii. Jako poslední nářadí měly děvčata pódiovou skladbu, ve které mají opět těžké prvky. Nově nacvičená skladba se holkám povedla a byly za svůj výkon spokojené. Následovalo netrpělivé čekání na vyhlášení výsledků a stálo to za to. Nejstarší děvčata se umístila na prvním místě a odváží si tak titul Mistryně Republiky!

Všem dětem moc gratulujeme za předvedené výkony ! :)

Trenérky Kača, Peťa, Dany a Venďa.

Foto a Video zde