Teamgym Příbram 2018

08.11.2018

První víkend v listopadu se gymnastika při ZŠ Jiřího z Poděbrad vydala na 8.ročník Poháru města Příbrami. Na závod se z Frýdku vydalo bojovat o medaile 28 dětí se svými trenérkami. 

V kategorii Junior I bylo přihlášeno 20 týmů z celé republiky. Konkurence stoupla, všechny týmy skáčou obtížnější řady a dbají i na krásné provedení. Chlapci zahájili svůj závod na trampolíně, kde si zvýšili oproti předešlým závodům obtížnost. Na akrobacii, kde byl opět ve společné řadě pád, jako na minulých závodech, to kluky nerozhodilo a bezchybně to dotáhli do konce, ale ta nejkrásnější tečka přišla na posledním nářadí. Pódiová skladba, která dělala chlapcům vždy problémy, získala nejvyšší známku ze všech 20 týmů. ,,Kluci mi vyrazili dech, tak krásně odcvičenou pódiovou skladbu jsem dlouho neviděla. Vlastně, celý závod se mi moc líbil," dodala trenérka chlapců Vendula Henychová. Chlapci ve své kategorii mužů vyloženě převálcovali tým z Příbrami a získali zlato! 

Mladší dívky také zabojovaly a získaly nádherné 5.místo v konkurenci 18 dívčích týmů. Svůj závod zahájily na akrobacii, kde příjemně překvapily trenérku Katku Kohutovou. Odskákaly řady s fliky a salty s pěkným provedením a známka se dala rovnat s vítěznými týmy. Pódiová skladba byla odcvičena hezky, jen se musí dopilovat povinné prvky. Trampolínu dívky zacvičily bez zaváhání i přesto, že skákaly salta s obraty. ,,S výkonem holek jsem spokojená," dodala trenérka. Kdyby bylo všech 20 týmů vyhlášeno společně, bez ohledu na pohlaví, tak se chlapci umístili ihned pod stupni vítězů s rozdílem tři a půl desetiny, dívky by se posunuly na 6.místo. 

Starší dívky v kategorii Junior II zabodovaly na pódiové skladbě, kde předvedly zkušeně rondát-salto a další prvky, jako jsou výdrže silové, tak i balanční. Zde získala jednu z nejvyšších známek v konkurenci 10 týmů. Akrobacie se dívkám moc nevyvedla, i přes zvýšení obtížnosti to na vyrovnání známky s týmy ve vedení nestačilo. Trampolínu, kde stále drží jednu z nejvyšších známek na obtížnosti odskákaly bez pádu, ale v saltech se našlo spoustu chyb. ,,Výkon holek na akrobacii nebyl nejlepší, vím že to zvládnou lépe, ale s pódiovou skladbou jsem nadmíru spokojená," dodala trenérka starších dívek Petra Tobiášová. Dívky se tak umístily na 6.místě a doufají, že v Trutnově vybojují lepší výsledek. 

Všem moc gratulujeme za předvedené výkony a děkujeme ze reprezentaci školy i města!

Vaše Trenérky :)

Foto a video zde