Teamgym Příbram 2017

24.10.2017

Naši gymnasté se 21. října 2017 zúčastnili Poháru města Příbrami v soutěži TeamGym. Město Příbram tento závod pořádalo už 7.rokem. Chlapci se tohoto závodu zúčastnili poprvé, ale i přesto byli velmi úspěšní a domů si odváží zlaté medaile. Před závodem chlapce čekal 7-minutový trénink na všech nářadích. Trénink na tumblingu je pro naše gymnasty vždy obtížný, jelikož jsme jedni z mála klubů v ČR, kteří nemají v místě trénování k dispozici tumbling. Trénink na pohybové skladbě o velikosti 14 x 14 m je víceméně pouze o postavení do určitých formací, protože s tak velkou plochou se setkáváme pouze na závodech. Na trampolíně si odzkoušeli závodní trampolínu i doskok a vše vyhovovalo, tak jak mělo.

Chlapci zahájili svůj závod na tumblingu, kde předvedli akrobatické řady se salty vpřed i salty vzad bez jediného pádu. Po výborně odskákané akrobacii přišla na řadu trampolína, která se příliš nevyvedla, kvůli nezvládnutí první společné řady. Náladu chlapci spravili sobě i trenérkám po odcvičení pohybové skladby, kterou začínají společnou zvedačkou. Pódiová skladba je pro kluky velmi obtížnou disciplínou, kvůli neustálému držení těla, špiček a kolen. Chlapcům se ale velmi podařila a dostali za ní vysoké body. ,, Kluky moc chválím za pohybovou skladbu, netušila jsem, že ji takhle dokážou odcvičit, také je velká škoda, že neměli možnost delšího tréninku na tumblingu, věřím že by dokázali naskákat obtížnější akrobacii " dodala trenérka Vendula.

Na vyhlášení výsledků chlapci i s trenérkami netrpělivě čekali. Největším soupeřem byl klučičí tým z Příbrami, který naše kluky připravil o zlato na závodech v květnu v Praze. Tentokrát se to ale podařilo a naši chlapci díky perfektně odcvičené pódiové skladbě tým z Příbrami porazil a skončil tak na 1. místě. :)

Chlapcům moc gratulujeme a přejeme mnoho úspěchu na dalších závodech!