TeamGym nábor do reprezentace ČR 2022

23.01.2022

V neděli 23. ledna se konal v Praze nábor do reprezentace ČR v odvětví TeamGym. Česká repre se bude připravovat na Mistrovství Evropy, které se koná v září v Lucembursku.

Letošní ME se můžou zúčastnit gymnasté ročníku 2008 a starší, proto jsme na nábor vyrazili s Bětkou Geblovou, Kájou Bužkovou, Honzou Provazníkem, Damiánem Peřinou, Kubou Brettschneiderem a Máriem Murínem.

Výběru se zúčastnilo přes 50 gymnastů z celé ČR. Na tumblingu každý předvedl tři řady. Řadu vpřed, vzad a kombinovanou. Na trampolíně dva skoky bez přeskokového nářadí a jednu řadu přes stůl. Na podiové skladbě byly předváděny prvky, které bude obsahovat podiová skladba a krátkou rytmickou sekvenci.

Na akrobacii předvedl Honza, Kuba i Bětka rondát - flik - dvojné salto s čistým doskokem na nohy, což byl pro nás největší úspěch. V ostatních řadách se objevovala různá salta s obraty a vruty. Na trampolíně naše děti odskákaly také salta s vruty, dvojná salta a tsukuhary přes stůl. Prvky do podiové skladby byly také kvalitní.

Konkurence u dívek byla opravdu vysoká. Chlapců bylo bohužel málo, tak uvidíme, jak to dopadne. Výsledky budou zveřejněny v úterý 25. 1. na www.gymfed.cz.

Vanda Gřesová, Kiki Gřesová a Lucka Kojecká jsou v reprezentaci automaticky, protože se zúčastnily v prosinci 2021 ME v Portugalsku.


25. ledna zveřejnili na webu gymnastické federace širší výběr české reprezentace pro rok 2022. V kategorii Junior se nám probojovala Lucka Kojecká a Bětka Geblová. Součástí seniorského družstva bude Vanda a Kiki Gřesová. Honza Provazník vybojoval místo v Seniorském mixu. :-)

Gratulujeme!!