TeamGym nábor do české reprezentace 2023

17.09.2023

V sobotu 16. září jsme se vydali do Prahy, kde se konal nábor do české reprezentace v odvětví TeamGym. Reprezentace se bude v průběhu roku připravovat na Mistrovství Evropy, které se bude konat v Ázerbájdžánu v září 2024.

Kristina Gřesová, Vanda Gřesová, Alžběta Geblová, Lucie Kojecká, Eva Petrušková, Jakub Brettschneider, Damián Peřina a Tereza Chudíková odpovídají ročníkovému výběru. Nela Eliášová se náboru nemohla zúčastnit z důvodu úrazu, ale trenérům byly předány informace, jak je na tom s obtížností při skákání. Těchto devět našich svěřenců bojovalo o přijetí do družstev Junior ženy, Senior ženy a Senior mix.

Petr Roman, Anna Macečková a Ema Lusová jsou ročníkově mladší , tudíž mohou být přijati pouze do širšího výběru, který se bude postupně připravovat na další ME, které se bude konat v roce 2026.

V sobotu probíhal nácvik rytmické pasáže a trénink na tumblingu a trampolíně. Při nedělním testování každý gymnasta ukázal tři série na akrobacii i trampolíně a na pohybové skladbě byla předvedena rytmická pasáž a hodnotily se také prvky, které byly předem oznámeny. Po testování nám byly předány informace s tím, že výsledky budou v úterý.


V úterních pozdních večerních hodinách zveřejnila česká gymnastika federace nominaci reprezentačních výběrů. A JE TO TAM !!!

Kiki, Vanďa, Bětka, Lucka, Kuba, Dami a Terka se dostali do užšího repre výběru a intenzivně se budou připravovat na ME 2024, které se koná v Baku.

Evka, Peťa, Anička, Emma a Nelča byli vybráni do širšího repre výběru, kde se budou do budoucna zdokonalovat a věříme, že ME v roce 2026 je nemine :-)


Jsme na vás pyšné :-)