TeamGym kemp - nižší úroveň Praha 2023

22.01.2023

V sobotu 21. ledna jsme brzy ráno vyrazili na první letošní TeamGym kemp s naší mladší závodní skupinou. Přes noc nám nasněžilo, ale na nádraží všichni dorazili včas. Náš vlak dojel do stanoviště Praha-Libeň o něco dříve, a tak jsme měli více času se před prvním tréninkem ještě posilnit svačinkou a nachystat si místa na spaní.

Dopolední trénink začínal v 9:30h pořádnou rozcvičkou a protažením. Poté všechny děti, které se zde sešly v hojném počtu, se rozdělily do 8 skupin. Jako první se jely řady vzad - rondáty a fliky. Celkem bylo nachystaných osm stanovišť, na kterých se děti postupně prostřídaly po určitém čase. Po prvním kole měly krátkou pauzu a poté začlo druhé kolo. Po tréninku jsme šli všichni na oběd a nabrat síly na odpolední trénink, který nám začínal ve tři hodiny.

Odpoledne probíhal systém tréninku stejným způsobem jako dopoledne. Opět bylo nachystaných osm stanovišť pro osm skupinek. Nejely se však řady vzad, ale vpřed - přemet na dvě nohy a navazující salto vpřed. Trénink děti večer zakončily pořádným protahožením.

V neděli jsme měli budíček v osm hodin, společně jsme posnídali a nachystali se na dopolední trénink, který nám začínal v devět hodin. Na začátek se děti zahřály pomocí her a cvičení do hudby. Poté byly opět rozděleny do osmi skupinek na osmi stanovištích. Tento trénink byl zaměřený na trampolínu - salta skrčmo/schylmo/toporně.

Střídání probíhalo stejně jako předešlý den, a tak si všichni vše vyzkoušeli dvakrát. Po tréninku jsme šli všichni společně na oběd do restaurace poblíž haly. Během odpoledního klidu si děti sbalily věci a nachystaly si vše potřebné na další trénink.

Na odpolední trénink byly nachystány stejné průpravy jako ráno, takže si všichni salta vpřed ještě pořádně natrénovali.

Věříme, že se dětem kemp líbil a užily si ho se vším všudy.