TeamGym kemp Itálie 2022

07.08.2022

V létě se konal 2. ročník celorepublikového kempu v italském Cesenaticu. V roce 2019 se ho zúčastnili pouze naši chlapci, ale letos z Frýdku vyrazilo 14 členů a doprovázela je trenérka Vendula.

Kemp si nenechala ujít ani děvčata z Plzně, Brna, Prahy, Bedřichova, Prostějova a Trutnova. Tréninky probíhaly každý den dvoufázově, kde se o tréninkový plán pro 80 dětí postaralo 6 hlavních trenérek. Byli jsme ubytovaní v hlavní budově, kde jsme hned pod okny měli ,,open halu" a bazén, ve kterém jsme trávili většinu volného času. K moři jsme to měli 5 minut chůze a občas jsme šli zablbnout i tam. :-)

Tréninky se konaly v pěti různých halách a byly především zaměřené na vruty pro akrobacii a dvojná salta na trampolíně. Zkušenější skupina to spojila dohromady a předváděla různá dvojná, ale i trojná salta s obraty, jak na tumblingu, tak i na trampolíně. V halách se nachází velké trampolíny, které jsou parádní pro jakékoliv průpravy a molitanové jámy, které jsou vhodné pro nacvičení nových prvků. V každé hale visí zvonek a při zvládnutí nového prvku si gymnasta zazvoní a získá od celé haly aplaus. Tento skvělý pocit zažili všichni naši členové, ať už to byly juniorky za dvojná salta či tsukahary nebo senior mix za různé kombinové řady a obtížné skoky na trampolíně. :-)

Ke konci namáhavého týdne jsme se jeli odreagovat do zábavního parku Mirabilandie, kde jsme vyzkoušeli většinu atrakcí. Od různého házení na koš, přes vodní atrakce až po šílené horské dráhy. :-)


Celý týden jsme si moc užili, všem nám to bohužel rychle uteklo a už se nemůžeme dočkat příštího roku!!