TeamGym Kadaň 2023

29.04.2023

V pátek 28. dubna jsme vyrazili do daleké Kadaně na 2. závod Českého poháru v TeamGymu. Po dlouhé době jsme zvolili cestu autobusem, který nám pomohl doplnit gymnastický oddíl Pružinky.

Na závod vyrazilo naše ostřílené družstvo děvčat v kategorii Junior II a mix tým v kategorii Senior. Nově nám startoval i tým v kategorii Junior I, pro který byl závod velkou premiérou.

POHYBOVÁ SKLADBA

Děvčata, která jsou ročníkem narození 2012 - 2014 předvedla v kategorii Junior I skladbu, která jim vynesla druhou nejvyšší známku. V sestavě se i přesto našla spousta chybiček a bude zapotřebí dopilovat nejen prvky, ale především jednotnost provedení.

Družstvo Junior II získalo ve své kategorii nejvyšší známku nejen v obtížnosti, ale také celkovou. ,,Holky měly občas problém se sjednotit, ale řekla bych, že to bylo z důvodu nedostatečného ozvučení skladby", zmínila Vendula, jedna z trenérek.

Seniorský mix předvedl skladbu, ve které se našlo více menších chybiček, než jsme zvyklí, ale i tak jsme dokázali získat náskok třech a půl bodu nad týmem z Příbrami.

AKROBACIE

Druhou nejvyšší známku nezanechaly malé juniorky pouze na pohybové skladbě, ale také na tumblingu. Společná série byla rondát-flik. V následující řadě nebyly předváděny pouze přemety vpřed, ale také salta. Pouze s drobnými chybičkami dokázaly získat nejvyšší známku v provedení.

U starších juniorek jsme zůstali z předešlých soutěží u společné řady rondát-flik-toporné. Druhá série byla předváděna vpřed, kde až na jeden přemet-schylmo byla odskákána salta s obratem. Třetí řadu jsme předvedli sice jednodušší, ale o to krásnější. Svým výkonem si vybojovaly na akrobacii druhou nejlepší známku s pouhou ztrátou dvě desetinky.

Senioři svůj závod zahájili na akrobacii sérií vzad rondát-flik-toporné 360° a druhá řada byla víceméně bezchybná, kde nezískali mnoho srážek. Ve třetí sérii jsme se však nevyhnuli pádům, především u dvojných salt vzad a tím jsme se neubránili vysokým srážkám. 

TRAMPOLÍNA

Sedmiminutový organizovaný trénink před závodem nebyl pro družstvo našich nejmenších příliš úspěšný. Tudíž jsme do závodu na trampolíně nastupovali s mírným váháním. Čtyři přemety přes přeskokový stůl ,,jazyk" nebyly vůbec k zahození, ale v jednom z dalších přemetů bylo mnoho srážek a u šestého byl bohužel zaznamenán pád. Ve druhé sérii byla předváděna salta skrčmo, která také nebyla stoprocentní. V závěru předvedla Vilma a Viky krásná salta toporná s obratem 180°. Trampolína byla pro naše nejmenší poslední disciplínou, která jim bohužel pokazila dvě druhé nejvyšší známky z předešlých nářadí.

U juniorek jsme v prvních dvou sériích zvolili klasicky přeskokový stůl, který byl předveden pouze s drobnými chybičkami. Ve třetí řadě gymnastky poprvé předvedly 3x salto toporné s obratem 540° a dokonce i dvojné salto. Iza i Sára Nell zvládly svůj těžší skok na jedničku a Eliška zakončila trampolínu dvojným saltem s čistým a bezchybným doskokem. Děvčata dokázala získat svou nejvyšší známku v provedení, ale také opět i celkovou.

Družstvo Senior nastoupilo na trampolínu s vysokým sebevědomím a s obrovským odhodláním a z osmnácti předvedených obtížných skoků zaznamenalo pouze jeden pád. V každé sérii byla předváděna dvojná salta v různých variantách. Skrčma, schylma, prkna, bez obratů i s obraty. Fanoušci i soupeři opravdu hlasitě povzbuzovali náš tým, který nakonec dokázal získat nejvyšší známku, nejen v sobotním závodě, ale také za celá léta v Česku. Neuvěřitelných 14 700 bodů, který jim zajistil náskok dalších třech bodů.

Tým v kategorii Junior I získal neoblíbené 4. místo, ale i přesto, je pro nás velkým úspěchem, jelikož pro naše malé holčičky to byl první velký závod. Dívky v kategorii Junior II dokázaly obhájit zlato z Třebíče a na vítězný stupeň se postavil rovněž i mix tým Senior.

Všem blahopřejeme k úspěchu!