TeamGym CUP Říčany 2022

24.09.2022

V sobotu 24. září jsme se zúčastnili prvního závodu letošní sezóny 2022/2023. Soutěž se konala v Říčanech u Prahy, kde jsme vyrazili se třemi družstvy už v pátek.

Na svůj první větší závod vyrazilo i družstvo dívek 2015 - 2016 ve složení: Linda Zapletalová, Jasmine Molnárová, Madlen Drastichová, Melanie Malinovská, Julie Ambros a Viktorie Šigutová. Součástí týmů měla být i dvojčata Klára a Andrea Šidlová, ale bohužel se nemohla zúčastnit z důvodu nemoci. Holky na akrobacii předvedly kotouly a hvězdy. Na trampolíně ukázaly kufry a výskok do dřepu s výskokem. Pro většinu děvčat z týmu to byla premiéra a svým výkonem dokázala vybojovat 5. místo. Pořadatelé závodu připravila pro nejmenší závodnice medaile i odměny v podobě vaků na záda. :-)

V kategorii Junior 0 reprezentovala náš oddíl Olivie Grosmanová, Adéla Petrovská, Simona Rybářová, Vilma Svobodová, Sandra Bartoňová, Daniela Foldynová a Ellen Slívová. Tento ročník dívek hodně ovlivnila covidová doba, kdy přišly o 2 roky soutěží, které je bohužel připravily o spoustu zkušeností a zážitků. Děvčata předvedla jednoduchou, ale krásnou akrobacii, kterou dokázala získat hned druhou nejvyšší známku. Ve společné řadě na trampolíně však došlo k pádu, při kterém se paty dotkly bedny a byla tak z bodů stržená největší možná srážka. Ve druhé sérii holky předvedly salta, která nás mile překvapila. :-) Na lepší umístění to bohužel nestačilo a děvčata obsadila také 5. místo.

Dívky v kategorii Junior II jsou už zkušené závodnice, ke kterým jsme výjimečně ostaršili Viktorii Krulišovou, která na závodě předvedla bezchybnou řadu vpřed salto schylmo - přemet. Nela Lukáčová, Nela Eliášová, Tereza Chudíková, Sára Nell Peřinová, Eliška Musilová, Anna Macečková a Izabela Delongová se soutěží účastní pravidelně a mají spoustu zkušeností. Akrobacie vynesla našim holkám opět nejlepší známku. Na trampolíně předvedly více obratů a vrutů, čímž si od jarních soutěží zvedly obtížnost. Rozběhy však byly dost opatrné a pomalé, což se promítlo v hodnocení provedení. Skoky byly nižší a ne tak perfektní, jak jsme zvyklí z tréninků. :-) Tým vybojoval krásné 2. místo a na nejvyšší stupeň jim scházely pouhé dvě desetinky bodu.


Děti opět získaly spoustu dalších zkušeností a moc jim gratulujeme :-)