TeamGym CUP Říčany 2021

25.09.2021

Dne 25.9. jsme se zúčastnili TeamGym CUPu v Říčanech u Prahy. Na závod jsme vyrazili už v pátek vlakem se třemi družstvy. Na soutěž přijelo bojovat o medaile celkem 31 týmů v 5 kategoriích. Vždy se závodilo na akrobacii a trampolíně. Byla to soutěž bez podiové skladby.

Nejmladší družstvo bylo složeno z ročníku 2013 a mladší: Sandra, Oli, Monča, Iza, Aďa a Denis. Svůj závod zahájili na akrobacii, kde předvedli v první sérii dvě hvězdy a ve druhé hvězda-hvězda na jedné ruce. Na trampolínce skákali v první řadě kufry a ve druhé skrčky přes bednu. Pro děti to byla premiéra a svým výkonem vybojovali 4.místo. ,, Zapracujeme na provedení a věřím, že z toho bude příště medaile", zdůraznila trenérka Tereza Pohludková.

Do družstva v kategorii I - B byl postaven Eliáš, Vojta, Viky, Eliška, Klaudie, Nikča a Agáta. Na akrobacii předvedli také hvězdy, ale i přemet vpřed. Kufry a salta vpřed odskákali na trampolíně. V kategorii mix závodily pouze dvě družstva a naše děti obsadily druhou příčku. Je potřeba zmínit, že pro většinu to byl také první závod. :-)

Třetím postaveným družstvem byly závodní mladší holky v kategorii Junior I. Ve složení: Terka, Sára Nell, Timi, Eliška, Iza, Anet, Darča a Kiki vybojovaly bronzovou příčku. Společnou řadou na akrobacii byl rondat flik, kde došlo k malému zaváhání. V druhé sérii dívky předvedly rondat flik salto. Na trampolíně odskákaly přemety přes přeskokový stůl a poté následovala salta schylma a salta s obraty. ,, Holky mají pěkné provedení a vysokou obtížnost na akrobacii, ale na trampolíně musíme zabrat", dodala trenérka dívek Kristina Gřesová.

,, Závod považujeme jako úspěšný. Po dlouhé covidové pauze si děti konečně zazávodily a získaly další zkušenosti, ale také různé ceny od pořadatelů soutěže", doplnila trenérka Vendula Henychová.

Děti chválíme a těšíme se na další závod. :-)