Teamgym Brno 2018

10.06.2018

Hned po Mistrovství v Praze v pohybových skladbách jsme s dětmi vyráželi do boje na Brněnský pohár, kde bylo MČR v teamgymech. 21. ročník Brněnského poháru se konal v hale Moravské Slavie, kde se o to nejlepší umístění popralo 20 týmů z celé republiky. 

Soutěž TeamGym zahájily nejmladší frýdecké gymnastky se startovním číslem 1 na podiové skladbě. Pódiovou skladbu dívky zacvičily moc pěkně a velmi synchronizovaně, jak se říká "jako jeden muž" a předvedly prvky jako je pirueta, přednost či přemet vpřed. Známka se zaslouženě dala rovnat s nejlepšími týmy. Trampolína se dívkám nepovedla podle představ a holky se tak i s pěknou akrobacií umístily na 5. místě v konkurenci 10 týmů, dodala trenérka mladších dívek Katka Kohutová. 

Chlapci svůj závod zahájili na trampolíně, kde předvedli krásná salta s vruty bez pádu a právem získali nejvyšší známku. Akrobacie se taktéž chlapcům povedla bez většího zaváhání, ale pódiová skladba není pro kluky "šálek čaje" a připravila je o umístění na bedně. Nevadí, chlapci pódiovou skladbu dopilují a příště už to nebude bramborová medaile, dodala s úsměvem trenérka chlapců Vendula Henychová. 

Svěřenkyně Petry Tobiášové soutěžily ve starší kategorii, kde bylo celkem 7 týmů. Na akrobacii děvčata zvolila jednodušší řady a vyplatilo se jim to. Za čistotu a eleganci v kombinovaných řadách s fliky a salty si dívky vysloužily nejvyšší známku ze 7 týmů, avšak o lepší umístění než 5. místo je připravila také pódiová skladba. Myslím si, že krásnější zakončení sezóny jsme si nemohly přát, dodala trenérka Daniela Cmíralová. 

Děkujeme všem dětem za vzornou reprezentaci našeho oddílu !

Vaše Trenérky :)

Foto a video zde