Soustředění 2017

05.09.2017

Poslední prázdninový týden jsme uspořádali gymnastické soustředění, kterého se zúčastnilo 40 vybraných dětí. Trénovali jsme na 11. ZŠ, kde nám umožnili i nocleh ve třídách. Hned z pondělního rána jsme začínali dlouhým rozcvičením, kde se ukázalo, kdo si přes prázdniny občas zacvičil. Soustředění bylo zaměřeno hlavně na Teamgym, vypůjčený AirTrack (odrážející podlaha) nám umožnil zlepšení techniky a nácvik obtížnějších prvků. Kromě akrobacie jsme také skákali na trampolíně, převážně do vyššího doskoku. Trampolínu jsme využili i k průpravě na správnou techniku skoků. Děvčata i chlapci nacvičovali pohybovou skadbu s novými, někdy i náročnějšími prvky.

Ve volném čase jsme se také věnovali závodivým a míčovým hrám, ve kterých děti soutěžily v družstvech, do kterých byly rozděleny trenérkami na začátku týdne. Nejúspěšnější družstvo pod názvem "Elmíci" získalo na konci soustředění medaile. Do náročného týdne jsme zařadili i bazén, kde jsme soutěžili o nejkrásnější šipku, kdo doplave nejdále pod vodou, ale především jsme uvolnili svalstvo. V kritickém dni jsme si udělali i procházku do Medníku, kde si děti zaskákaly na trampolínách a ve skákacím hradu.

Trenérky pro děti připravily orientační běh, kde šlo nejen o rychlost, ale také o správné zodpovězení otázek, které byly uschovány v obálkách. Děti měly přes prázdniny za úkol si vymyslet originální karnevalovou masku. V této soutěží vyhrála Královna pavučin. Karneval jsme zpestřili nafukovacími balónky, které jsme využili k různým soutěžím.

Soustředění proběhlo v naprostém pořádku, bez žádného úrazu a děti si domů odnesly spoustu zážitků. Tímto bychom chtěly poděkovat 11. ZŠ za poskytnutí potřebných prostorů, školní jídelně, gymnastice Paskov za zapůjčeni AirTracku, také rodičům a dětem za krásný týden.

Foto a video zde