Rok 2023 úspěšně za námi

31.12.2023

Jsme gymnastický oddíl při Sportovním klubu Město Frýdek - Místek, který trénuje na 11. ZŠ a v letošním roce 2023 jsme neodjeli z žádné soutěže s prázdnou.

Z 69 ocenění se nám podařilo získat 31 zlatých, 23 stříbrných a 15 bronzových medailí. Bonusem byla účast seniorského mix týmu na MID European TeamGym Championships, které se konalo v Itálii.

V soutěži TeamGym proběhlo v roce 6 celorepublikových soutěží, včetně Mistrovství ČR, kde se týmu Junior II i týmu Senior povedlo vybojovat zlatý stupeň vítězů. Další soutěže se konaly v Třebíči, Kadani, Brně, Příbrami a v Trutnově. V součtu celkových výsledků v roce 2023 jsme rovněž získali zlato v obou kategoriích.

Mladší děti se účastní malého TeamGymu (bez pohybové skladby). Letos proběhlo 5 soutěží, z toho čtyři na podzim. Nejúspěšnějším naším týmem je Junior Mini (ročník narození 2016 a mladší), kterému se podařilo získat 1 stříbro a 4 zlata. Týmu 2014 a mladší medaile také neunikly a družstvo vybojovalo 2 stříbra a 1 bronz.

Ve sportovní gymnastice jsme se zúčastnili pouze třech soutěží. Postupového krajského kola, kde jsme zaznamenali 11 našich postupujících gymnastů i gymnastek do republikové soutěže, která se poté konala v Doubí u Třeboně. Z Mistrovství ČR jsme si domů odvezli 3 družstva Mistrů a 3 družstva Vicemistrů ČR. V soutěži jednotlivců to byly 2 zlata, 1 stříbro a 2 bronzy. Volně otevřená republiková soutěž jednotlivců se konala v Praze a soutěže se zúčastnilo 13 naších děvčat, kterým se povedlo vybojovat 6x zlaté, 4x stříbrné a 7x bronzové umístění.

Úspěšný rok jsme v prosinci zakončili exhibičním vystoupením, kterého se zúčastnili všichni naší svěřenci a přišlo je podpořit více než 300 fanoušků.