Republikové finále ČASPV Trutnov 2023

11.11.2023

Dne 11. listopadu jsme se zúčastnili TeamGymové soutěže, která se konala v Trutnově a naše tři družstva si vybojovala dvě zlata a jedno stříbro. 

Závodní den zahájila kategorie Junior I. Z důvodu nemoci nám před soutěží odpadla jedna z nejsilnějších členek týmu a zastoupila ji náhradnice. Družstvo děvčat předvedlo na všech třech disciplínách moc pěkné výkony, za které byly odměněny stříbrem s nejlepším provedením na trampolíně.

Senior mix se závodu zúčastnil za účelem další zkoušky před velkým vrcholem. Bohužel jsme zaznamenali úraz, který se však projevil až po závodě. Sobotní výkony nebyly vůbec zlé a tým si stoupl na nejvyšší stupeň vítězů s nejvyšší obtížností na akrobacii i trampolíně.

Nejnapínavější kategorie byla odpoledne. Na závodě nebyl limit v obtížnosti, zároveň to byl závěrečný závod v roce 2023 a další soutěž nás čeká až v dubnu. Rozhodli jsme se zariskovat a předvést obtížnější skoky. V organizovaném rozcvičení jsme bohužel zaznamenali úraz a na poslední chvíli došlo ke změnám, jak v pohybové skladbě, tak i ve skákání. Bezchybné obtížnější skoky na trampolíně týmu vynesly nejlepší známku. Za pohybovou skladbu družstvo získalo nejvyšší známku v kategorii. U vyhlášení výsledků jsme se dozvěděli, že tým na druhém místě měl shodný počet bodů. Pohybová skladba však v tomto případě rozhoduje a naši svěřenci si právem stoupli na zlatý stupeň vítězů.