Republikové finále ČASPV Trutnov 2021

13.11.2021

Dne 13. listopadu čekal v Trutnově naše tři závodní družstva závěrečný závod v letošním roce. Na závod jsme vyrazili vlakem už v pátek odpoledne. Karantény soutěžících jsou celorepublikový problém a proto byla účast poněkud nižší než jsme zvyklí. Náš oddíl reprezentovali na Republikovém finále ČASPV stejní závodníci jako na předešlých dvou úspěšných soutěžích, které proběhly v říjnu v Příbrami a Olomouci.

Družstvo nejmladších dívek soutěžilo v kategorii Junior I. Provedení na trampolíně bylo ohodnoceno mezi pěti družstvy nejnižší známkou, ale podiová skladba i akrobacie byla velmi povedená a holky si tak zajistily hned dvě nejvyšší ohodnocení. Děvčata odcvičila krásný závod a byla odměněna 1. místem a zlatými medailemi.

Družstvo starších holek nastoupilo na závodní plochu v poledne. S dívkami jsme na poslední chvíli secvičili podiovou skladbu v desíti a tím jsme dali příležitost dvou našim náhradnicím si také na závodě zacvičit. Holky nezklamaly a potřetí v řadě vybojovaly nejvyšší stupeň vítězů s nejlepšími známkami na všech třech disciplínách.

Chlapci se zúčastnili soutěže trio (bez podiové skladby), protože nám to zkomplikovaly různé nemoci. Na trampolíně se nám stal hned v druhé sérii nepěkný úraz a tak jsme museli improvizovat. Kluci zvládli dozávodit bez zaváhání a svým výkonem vybojovali 1. místo v konkurenci šesti týmů.

,, Závod byl pro nás všechny třešničkou na dortu. :-) Krásnější výsledky ze závěrečného závodu v roce 2021 jsme si nemohli přát. Dokázali jsme vybojovat HATTRICK a pár trenérů z jiných oddílu nás pochválilo za výkonnostní vzrůst, co nás dost potěšilo :-)", doplnila Vendula Henychová.

Tato tři závodní družstva vybojovala na podzimních třech soutěžích sedm zlat a dvě stříbra!

Děkujeme za skvělou reprezentaci našeho oddílu. :-)