Republikové finále AŠSK Praha

15.04.2019

V pátek 5.4.2019 se žákyně 2. stupně z Palkovické školy a studentky Gymnázia Cihelní F-M vydaly na Republikové finále AŠSK ve sportovní gymnastice. ZŠ Palkovice reprezentovala Marie Mazurová, Veronika Kresaňová a Vanda Gřesová s Karolínou Bužkovou, které jsou z našeho oddílu. Za svou střední školu závodila Natálie Závodná, Tereza Pohludková a Kristina Gřesová, které taktéž navštěvují náš oddíl.

IV. kategorie ZŠ Palkovice začínala na přeskoku, kde hned na úvod získala Vanda s Kájou za svůj předvedený přemet přes přeskokový stůl krásnou vysokou známku a v týmu tak panovala klidná nálada. "Na rozcvičení mi přeskok moc nevycházel, ale na závodech se mi to povedlo a jsem se svým skokem moc spokojená." Dodala Kája Bužková. Druhým nářadím, na kterém se děvčata ukázala porotcům, byla hrazda. Všechny závodnice zacvičily podle svých představ a byly se svým výkonem spokojené. Zacvičené sestavy se porotě tak líbily, že hned třem našim závodnicím daly velmi vysoké známky. Posledním nářadím byly prostná, kde u našich dvou závodnic nechyběl také hudební doprovod, který sestavu vždy oživí a všechny tím zaujme. Holkám se vše povedlo a dokončily tak závod s úsměvem na tváři. "Sestavu na prostných jsem si užila a měla jsem z ní dobrý pocit" zmínila Vanda Gřesová.

Starší dorostenecké družstvo svou soutěž začalo na prostných. Své čistě zacvičené sestavy s náročnými gymnastickými prvky oživily hudebním doprovodem a byly tak v celé tělocvičně středem pozornosti. Zaujaly také porotu, která je právem obdařila vysokými body. Druhým nářadím byl přeskok, který se až na pár drobných chyb při doskocích, děvčatům povedl a všechny tří závodnice získaly velmi vysoké známky. "U prvního přemetu mi nevyšel doskok, ale druhý skok se mi podařil a měla jsem z něho radost" dodala Tereza Pohludková. Dalším nářadím, na kterém se gymnastky předvedly rozhodčím byla hrazda. Všechny zacvičily sestavu podle svých představ a na bodech to bylo znát. "Hrazdu jsem zacvičila čistě a získala jsem nejvyšší známku z celé mé kategorie" dodala Kristina Gřesová. Jak se říká, to nejhorší na konec a tím je pro holky nejobávanější kladina, která rozhoduje o konečných výsledcích. Děvčata byla velice soustředěná a zacvičila sestavy bez pádů, pouze s menšími chybami. "Byla jsem hodně nervózní, ale nakonec jsem to zvládla a s mou sestavou jsem byla spokojená" zmínila Natálie Závodná.

Vyhlášení výsledků bylo pro obě kategorie velmi napínavé. Naše závodnice z Palkovic se s velkým překvapením umístily na krásné stříbrné příčce a získaly tak titul Vícemistryně republiky pro rok 2019. Ještě větší překvapení pro všechny bylo vyhlášení jednotlivců, kdy na 2. místě skončila Vanda Gřesová a se stejným počtem bodů, pouze vyšší známkou na prostných, si titul Mistryně republiky odváží Karolína Bužková.

Také vyhlášení dorostenek dopadlo, jak nejlépe mohlo a naše závodnice z Gymnázia Cihelní se v družstvu umístily na nejvyšší příčce. Domů si tak odváží zlaté medaile a titul Mistryně Republiky pro rok 2019. Vyhlášení jednotlivců bylo opět velkým překvapením a přineslo nám obrovskou radost. Natálie Závodná skončila na 5. místě, Tereza Pohludková se umístila na 3. místě a Mistryni republiky se stala Kristina Gřesová.!

Všem děvčatům moc gratulujeme! Jsme rádi za tak skvělé výsledky a že se stále posunujete dopředu.

Vaše Trenérky :)

Foto a video zde