Republikové finále AŠSK Praha 2018

11.04.2018

V pátek 6.4 jsme s nejstaršími děvčaty vyjely na republikové finále školních klubů do Prahy. Do Prahy jsme tradičně jely o den dříve abychom si zkusily nářadí. Děvčata, která reprezentovala svou základní školu Palkovice byla ve složení: Karolína Bužková, Vanda Gřesová a Kristina Gřesová. 

V sobotu 7.4 nás čekal závod, kterého se v naší kategorii zúčastnilo 12 týmů. Už na první pohled šla vidět opravdu vysoká kvalita týmů a věděly jsme, že se nám musí vše povést na jedničku.

Dívky začaly cvičit na prostných, kde předvedly své nacvičené sestavy s hudbou i se složitějšími prvky, i když v pravidlech to není povinné. Se sestavami byly všechny dost spokojené, ale hodnocení nebylo až tak vysoké. Později jsme si všimly, že celkově bylo nasazeno nízko. 

Jako druhé nářadí nás čekal přeskok, který je pro nás nejslabší. Přemety přes přeskokový stůl se všem až na menší problémy s dopadem povedly. S hodnocením už to tak slavné nebylo, kdy jsme zjistily, že všechny tři závodnice měly stejné body. To nám nepřišlo moc fér, jelikož jde na první pohled vidět, že mají mezi sebou holky velké rozdíly v kvalitě skoku. 

Jako poslední nářadí jsme cvičily na hrazdě. Na rozdíl od tréninku, kde měly všechny tři trochu nižší doskoky, se to holkám na závodech opravdu povedlo a byly spokojené se svými výkony. Až následně jsme zjistily, že každá dostala půl bodovou srážku za těžší toč a to některé týmy měly o dost lehčí sestavy. Ale i tak nám to nevzalo radost dobrý pocit ze zvládnutých závodů. 

Teď už nás čekalo vyhlášení výsledků, na které jsme se všechny netrpělivě těšily. Konkurence byla opravdu vysoká a tak jsme vůbec nevěděly jak by to mohlo skončit. Pro nás to dopadlo opravdu dobře! Holky se nakonec umístily na krásném 2. místě a domů si tak odnáší stříbrné medaile! Z jednotlivců se nejlépe umístila Kika, která skončila na 6. místě. O půl desetinky na 7. místě byla horší Vanda a Kája skončila na 10. místě. 

Moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci našeho klubu. :)

Foto a video zde