Republikové finále AŠSK Plzeň 2019

21.12.2019

Gymnastika při 11.ZŠ nezklamala! 
Ve dnech 6. – 7. prosince se mladší gymnastky a gymnasté vydali na Republikové finále, které se tentokrát konalo v Plzni. V závodě nám soutěžila tři družstva ve třech různých kategoriích. ,,V kategorii Junior II nám obvykle startují dvě družstva, ale zde je pravidlo jednoho týmu z vysílající školy, tudíž jsme musely rozhodnout, zda se závodu zúčastní dívky nebo chlapci", dodala jedna z trenérek Daniela Cmíralová.

V nejmladší kategorii není pódiová skladba a soutěží se pouze na akrobacii a trampolíně. Akrobacii měly dívky bez zaváhání a trampolínu pouze s jednou chybičkou. Děvčátka si tak právem vycvičila zlaté medaile.

Kategorii Junior I jsme obsadily sehraným družstvem dívek, které tak společně odcvičily svůj poslední závod, protože děvčata narozená v roce 2008 budou od ledna řazena do starší kategorie Junior II. Dívky odcvičily závod na jedničku s hvězdičkou, díky tomu vybojovaly také zlato a titul Mistryň pro rok 2019. ,,Holky moc chválím, na poslední chvíli s námi neodjely dvě členky týmu z důvodu nemoci. I přes změny v pódiové skladbě a ve společné řadě na akrobacii dokázaly, jak jsou šikovné", doplnila trenérka dívek Katka Kohutová.

Kluci ve starší kategorii se bohužel také nevyhnuli změnám, protože závodu se nemohl zúčastnit jeden z největších skokanů. "Pódiovou skladbu bylo nutno upravit a obtížnost na trampolíně i akrobacii se ponížila. I přesto zabojovali a povedlo se! Chlapci se stali Vícemistry ČR v kategorii Junior II", dodala pár slov trenérka chlapců Vendula Henychová.

Dětem gratulujeme a děkujeme za skvělý výsledek.

Vaše Trenérky :)

Foto zde
Videa zde