Republiková soutěž Praha 2020

24.09.2020

V sobotu 19.9. se naše mladší dívky a chlapci zúčastnili republikové soutěže ČASPV ve Sportovní gymnastice v Praze.

Hned po příjezdu do haly náš čekalo nemilé překvapení. Soutěž totiž už od rána probíhala v časovém skluzu a pro nás to znamenalo čekat několik hodin, než na nás přijde řada.

Jako první dostali příležitost ukázat své dovednosti naši chlapci. Závodili na kruzích, přeskoku, hrazdě a prostných. U posledních dvou zmiňovaných nářadích současně probíhalo i volné rozcvičení II. kategorie dívek, takže se kluci museli o to více soustředit. Až na jedno zaváhání na hrazdě to zvládli na jedničku a jelikož chlapců bylo málo, tak se mohli všichni postavit na stupně vítězů a to v II. kategorii na 2.místo Vašek Svoboda a na 3.místo Peťa Roman, ve III. kategorii na 1.místo Kuba Brettschneider a 3.místo Adam Moskva a ve IV. kategorii na 1.místo Damián Peřina a 3.místo Mário Murín. "Jsem moc ráda, že kluci odcvičili své sestavy pěkně a že se jako jeden z mála oddílu v republice můžeme pyšnit klukama" dodala trenérka chlapců Vendula Henychová.

Souběžně při závodě chlapců se rozjel i závod dívek II. kategorie, takže si dokážete představit, jaký byl v hale hluk a chaos. Naše mladší dívky se jako první představily na hrazdě, kde své sestavy odcvičily bez zaváhání. To ale přišlo na kladině, kde jsme zaznamenaly dva pády. I přesto byly výkony dívek srovnatelné s konkurencí a na obou těchto nářadích porotou ohodnoceny velmi nízkými známkami, se kterými rozhodně nesouhlasíme. Náladu si děvčata spravily na prostných, kde se předvedly a získaly za to nejvyšší bodové hodnocení z 15ti družstev. Svůj závod zakončily na přeskoku. Celkové hodnocení holkám tentokrát stačilo pouze na 5.místo v soutěži družstev. V kategorii jednotlivců se umístila na 5.místě Ela Pohludková, 14.místě Terka Chudíková, 22. místě Niki Budačová a 54.místě Izi Delongová. "Nutno říct, že Izabelka byla ostaršená o 1 rok, aby doplnila družstvo a spolu s Terezkou úplně poprvé závodily na kladince. I přes časovou náročnost celé soutěže a stresu, že nestihneme vlak holky zacvičily pěkně a zodpovědně, za co je moc chválím" dodala trenérka mladších dívek Kateřina Kohutová.

Děkujeme rodičům za podporu a pochopení, což je pro nás velmi důležité.

VIDEO

FOTO