Republiková soutěž ČASPV Trutnov 2022

12.11.2022

Na republikové finále ČASPV jsme se do Trutnova vypravili v sobotu v brzkých ranních hodinách. Byla to závěrečná soutěž TeamGym roku 2022, kde náš oddíl reprezentovala klasicky dvě družstva. Dívky v kategorii Junior II a mix v kategorii Senior A.

Senior mix zahájil náš závodní víkend organizovaným rozcvičením na trampolíně, kde bylo 10minut tréninku opravdu povedených. Všechny rozběhy i skoky vyšly dle plánu a dokonce nám poprvé zbyl i čas navíc. Na akrobacii už to tak úsměvné pro všechny členy týmu nebylo, ale zažili jsme i méně úspěšné rozcvičení. Po tréninku na podiové skladbě, který proběhl hladce se šli závodnici připravit na zahájení soutěže. I přes to, že jsme opět závodili bez jednoho člena týmu, se nás tentokrát dotkla pouze jediná srážka, protože dva chlapci můžou být součástí ženského týmu. Srážka 3 desetiny za nejednotný dres mezi kluky a děvčaty :-) Závod na trampolíně byl bezkonkurenční. Luxusní vysoké skoky s čistými doskoky až na jedno malinké zaváhání. Z provedení tým získal 7 bodů, což byla výchozí známka v Plzni, kde jsme měli ztrátu 3 bodů za chybějícího člena. Známka za trampolínu byla 14 bodů bez dvou desetin, a to je prozatím naše nejlepší známka za všech soutěží. Akrobacie byla o mnoho lepší než na rozcvičení, ale pár zádrhelů tam bylo, včetně většího pádu, kde musela zasáhnout i trenérka. Skladbu družstvo předvedlo s přehledem a zajistili si náskok třech bodů. S obrovským náskokem porazili družstvo z Prahy i z Třebíče a právem si stoupli na nejvyšší stupeň a získali zlato.

Juniorky neměly při rozcvičení úplně povedené výkony na akrobacii i trampolíně a následně bylo velmi obtížně vybrat šest dívek, které na závodě předvedou své skoky. Trénink na podiové skladbě byl vydařený a děvčatům se trošku zlepšila nálada. S obtížnosti na trampolíně jsme byli opět nejvýše a průměrné skoky s jedním pádem v závodě, který byl způsoben zakopnutím o žíněnku, nám zajistily třetí nejlepší známku. Na akrobacii jsme byli nuceni po nezdařeném tréninku mírně ponížit obtížnost. V závodě se děvčata snažila a pouze o jednu desetinku se lišila od nejvyšší známky za provedení. Dívky věděly, že podiová skladba rozhodne, kdo si stoupne na stupně vítězů. Pořádně se soustředily a snažily se sestavu předvést tak, jak nejlépe umí. A podařilo se :-)  Druhá nejlepší podiová skladba vyšvihla naše družstvo dívek na 3. místo a holky získaly bronzové medaile. Necelé tři desetinky scházely na druhou příčku a sedm desetin na vítězky. Z 10 družstev nádherný úspěch.


Jsme moc vděční za náš skvělý tým, děcka děkujem! :-)