Republiková soutěž ČASPV Doubí u Třeboně 2023

21.05.2023

Na republikovou soutěž ČASPV jsme se vydali v pátek 19. května do Doubí u Třeboně. Ve sportkempu v Doubí se republiková soutěž konala každým rokem, avšak covid tuto tradici přerušil a tudíž jsme se tam letos vydali po čtyřech letech.

Na toto Mistrovství České republiky postoupili čtyři nejlepší jednotlivci z krajského kola, z nichž se vytvořila krajská družstva. Náš oddíl reprezentovalo 19 závodníků. Zbylých 11 soutěžících bylo z Oder, Paskova a z druhého frýdeckého oddílu.

Aďa Petrovská vybojovala se svým družstvem titul Mistryň ČR a v jednotlivcích obsadila 5. místo ze 41 závodnic. Ve II. kategorii se Viky Krulišové a Nelči Koláčkové podařilo obsadit také nejvyšší stupeň vítězů v soutěži družstev. 9. místo patřilo Viky a 17. Nelči v konkurenci 42 závodnic. Ve III. kategorii doplnila naše tři členky pouze jedna závodnice z Oder a společně dosáhly na stříbro. V jednotlivcích se nejlépe dařilo Emmi Lusové, která obsadila 5. místo. Anička Macečková byla 7. a Iza Delongová se třemi pády na kladině 19. ze 44 závodnic. Sára Nell Peřinová si vybojovala ve IV. kategorii 6. místo a Terka Chudíková ihned příčku pod ní. S družstvem dosáhly na titul Vicemistryň. V dorostenkách se nejlépe dařilo Bětce Geblové, která obsadila nejméně oblíbené 4. místo. Nelča Lukáčová se umístila na místě 19. V soutěži družstev to bohužel nevyšlo a děvčata odjížděla se 4. místem. Našim třem ženám se podařilo vystoupat na stříbrnou pozici a v soutěži jednotlivců si Kiki Gřesová přidala bronzovou medaili. Vanďa Gřesová obsadila 5. místo a Evka Petrušková 12. místo.

V mužské kategorii nám v I. kategorii závodil Denis Magnusek, který se stal Mistrem ČR pro rok 2023 a Kryštof Czerný obsadil bronzovou příčku. S doplněným třetím chlapcem vyhráli soutěž družstev. Ve III. kategorii nám startoval Peťa Roman, který si dokázal vybojovat titul Vicemistra ČR a Eliáš Švarc se umístil na 4. místě. IV. kategorii ovládl Kuba Brettschneider a získal cenné zlato. Damián Peřina v soutěži dorostenců obsadil 6. místo.

Díky krásnému počasí jsme si víkend užili chvilkami i mimo tělocvičnu. Dětem děkujeme za reprezentaci nejen našeho klubu, ale také města Frýdek-Místek a Moravskoslezského kraje. :-)