Příbramský pohár 2019

25.10.2019

Dne 18.října jsme se vydali na 9.ročník Poháru města Příbrami v soutěži TeamGym.

V nejmladší kategorii Junior I náš oddíl reprezentovala Maruška Bystroňová, Maruška Bardoňová, Nela Lukáčová, Ela Pohludková, Niki Budačová, Terezka Chudíková a úplně poprvé Izabelka Delongová. Holky zahájily svůj závod na Pódiové skladbě, kterou zacvičily velmi pěkně a dostaly za ni zaslouženě vysokou známku. Na akrobacii si zvedly obtížnost a poprvé si tak zaskákaly v první řadě rondát - flik - salto skrčmo, kde bohužel zaznamenaly 1 pád. Ani druhá řada nebyla úplně bez chybiček a holky tak dostaly velmi nízké hodnocení. Trampolínu až na jeden méně povedený přemet zaskákaly čistě a hlavně bez pádu a opět se tak mohly radovat z krásné známky. Bohužel to ale stačilo jen na 4.místo z 15ti týmů.

V kategorii Junior II jsme měli zastoupení 2 týmů a to dívek a chlapců. Za dívky závodila Naty Závodná, Vanďa Gřesová, Lucka Kojecká, Kája Bužková, Bětka Geblová, Barča Hylská, Terka Brynychová, Kiki Macháčková, Terka Divišová a náhradník Sabi Vančová. Hned první disciplínou si starší holky zajistily průběžné vedení a mohly se tak pyšnit nejvyšší známkou za Akrobacii, která byla zaskákána bez výrazných chybiček. Pokračovaly na Trampolíně, kde si připsaly sice 2 pády z dvojného salta a Tsukuhary, kterou si Vanďa zaskákala úplně poprvé, ale všichni věříme, že příště se jí to už povede. Svůj závod zakončily Pódiovou skladbou, která byla zacvičena kvalitně i přesto, že si zvedly obtížnost a tak mohly být spokojené, až na velmi nízkou známku za provedení. Nakonec to holkám vyšlo na stupně vítězů a radovaly se tak z krásného 3.místa z 15ti týmů.

Naši chlapci ve složení Honza Provazník, Damián Peřina, Kuba Brettschneider, Kája Delong, Adam Moskva, Vašek Svoboda, Peťa Roman a náhradník Mário Murín se předvedli jako první na Pódiové skladbě, kde sice také získali velmi nízkou známku za provedení, ale obrovský potlesk za celkový dojem. Akrobacie byla zaskákána bez chybiček a dokonce si chlapci zvedli obtížnost a v první řadě si tak zaskákali rondát - flik - salto toporné. Následovala Trampolína, která se bohužel neobešla bez 2 pádů. Posledním skokem ale Honzík zlepšil náladu celému týmu, když ustál dvojné salto s vrutem. Kluci si tak ve své kategorii zasloužili zlaté medaile a v porovnání s děvčaty by skončili na 9.místě z 16ti týmů. 

Všechny děti zaslouží obrovskou pochvalu za velmi povedený závod a už teď se těšíme na další závody, které nás čekají 8.-9.11. v Trutnově.

Vaše trenérky :)

Foto zde
Video zde