Přehlídka Pohybových skladeb Ostrava 2018

11.04.2018

V sobotu 7.4.2018 se naše mladší dívky a chlapci vydali na přehlídku pódiových skladeb do sportovní haly Pustkovec v Ostravě. Na přehlídce se ukázalo 13 týmů. Našim cílem bylo těžké rozhodnutí, zda se finálového poháru AŠSK, které se koná 23.4.2018 v Opavě zúčastní dívky nebo chlapci. 

Dívky se svou skladbou BAREVNÝ SEN se nám předvedly jako první. V sestavě převažuje gymnastický charakter, ale také malá akrobacie, například arab (hvězda bez rukou) nebo rondát flik. Dále ukázaly zvedačku, která je i v pódiové skladbě TeamGym. Holky cvičí s polštářky, které si v sestavě různě přehazují. 

Chlapci mají secvičenou pohybovou skladbu s názvem FERDA MRAVENEC A BROUK PYTLÍK. Skladba je hodně akrobatická, v sestavě předvádí i salta vzad, ale také často spolupracují ve dvojici nebo ve větším počtu. 

Rozhodnutí bylo složité, jelikož každá skladba má něco do sebe. Dívky jsou veselejší a chlapci akčnější. Po vyjádření všech možných trenérů a rozhodčích uspěli o malý kousek právě chlapci, kteří si tak právem zasloužili postup a zúčastní se závodu v Opavě, zároveň se staršími děvčaty, která předvedou svou pohybovou skladbu s názvem MIMOVÉ. 

Foto a video zde