Praha Teamgym 2017

10.05.2017

Dne 5. května se naše malé gymnastky a gymnasté vydali na Mistrovství České republiky v soutěži TeamGym do Prahy. Po příjezdu do Prahy se děti ubytovaly v Sokole Balkán, kousek od závodní haly a ihned vyrazily na prohlídku Prahy, kterou jim trenérky předem naplánovaly vláčkem a ten nabídl netradiční zážitek. Místem nástupu i výstupu bylo Staroměstské náměstí, kde si děti zkrátily čekání na autobus zhlédnutím vystoupení cizinců.

V odpoledních hodinách se děti přesunuly do závodní haly Aréna Sparta, kde je čekal téměř 2 hodinový trénink. Nejvíc času strávily přípravou pohybové skladby, kterou měly odcvičit na ploše 14x14m. Po vydařeném tréninku si chlapci i dívky ještě zaskákali na tumblingu v místě ubytování a večer zakončili ,,pizzou ve spacáku".

V sobotu okolo 7 hodiny ranní se děti pomalu začaly přesouvat do haly, kde zjistily, jaká konkurence na ně čeká. V kategorii Junior I závodilo 15 družstev, včetně našich chlapců a dívek. Jako první nastoupili chlapci s akrobacií, kde předvedli povinné řady vpřed i vzad, s malou chybou odskákali trampolínu a menší nervozita se odrazila i v pohybové skladbě u chlapců, ale také dívek, které se nedokázaly zorientovat v tak velkém prostoru. Děvčata na akrobacii předvedla bezchybně přemety, ale výkon na trampolíně jim vysoké body nepřinesl, proto skončily na 10. místě. Chlapce porazilo družstvo z Příbrami, které už má zkušeností více a obsadili tak 2. místo.

Družstvo dívek bylo ve složení: Verlíková, Hylská, Šebestová, Macháčková, Divišová, Kubošová, Švecová, Bardoňová, Žáková a Pohludková.

Družstvo chlapců bylo ve složení: Provazník, Adámek, Šebák, Rumíšek, Delong, Brettschneider, Piontek a Moskva.

Dívkám i chlapcům moc gratulujeme, z Prahy si odvezli spoustu nových zkušeností, ale také krásných zážitků.