Pohybové skladby Opava 2018

25.04.2018

V pondělí 23.4.2018 jsme se se staršími děvčaty a chlapci zúčastnili Finále poháru v pohybových skladbách v Opavě. Pohybové skladby jsou týmové sestavy, kde se hodnotí hlavně nápad a originalita, kterou naše týmy určitě mají. Následně se porota také dívá na kostýmy a provedení skladby, která má být k tématu.

Naši kluci soutěžili v kategorii I a měli konkurenci šesti týmů. Chlapci předvedli pohybovou skladbu s názvem Ferda Mravenec a brouk Pytlík, která obsahuje spoustu akrobacie. Provedení bylo na jedničku a vybojovali si tak krásné 2.místo, nestačili pouze na družstvo z Opavy. ,, Kluci na pohybové skladbě dost zapracovali od poslední přehlídky, zasloužili si to!", dodala trenérka chlapců Henychová Vendula. 

Naše děvčata soupeřila s pěti družstvy v kategorii II. Holky závodily se skladbou Mimové a byla to pro ně rovnou velká premiéra. Děvčata mají sestavu hodně gymnastickou, ale také obsahuje spoustu akrobacie, například salto vzad nebo arab (hvězda bez ruk). Dívky byly porotou nejlépe ohodnoceny a domů si tak vezou zlaté medaile a titul Mistryně republiky. ,,Holky moc chválím, skladba je náročná a zvládly ji skvěle, dotrénujeme sjednocení a bude to perfektní", dodala trenérka dívek Tobiášová Petra. 

Všem moc gratulujeme a těšíme se na další úspěchy.

Vaše trenérky :)

Foto a video zde