Pohár města Třebíče 2022

23.04.2022

První TeamGym závod v letošním roce se konal 23. dubna v Třebíči, kde jsme vyrazili bojovat o medaile se dvěma družstvy. Družstvo dívek startovalo v kategorii Junior II a družstvo mix v kategorii Senior.

Junior II soutěžilo ve složení: Lukáčová Nela, Eliášová Nela, Budačová Nikol, Pohludková Ela, Peřinová Sára Nell, Chudíková Tereza, Delongová Izabela, Pospíšilová Aneta, Macečková Anna, Musilová Eliška a Mikitová Daria. Většina juniorek byla ještě před půl rokem v nejmladší kategorii Junior I, kde mohly závodit i letos, ale posilnili jsme kategorii Junior II, jak v počtu, tak i výkonnostně. Od holek jsme očekávali krásné výkony, ale i přes to se jim podařilo nás překvapit. Je potřeba zmínit, že v kategorii jsou oficiálně ročníky 2006 - 2010, ale naše holky, které jsou i 2011 se toho vůbec nezalekly. V konkurenci 17 týmů se s nejlepší známkou za trampolínu, čtvrtou známkou za podiovou skladbu a pátou známkou za akrobacii dokázaly probojovat na 5. místo, ale s pouhou ztrátou 10setin na 4.místo a s desetinou a půl na 3. místo, což je opravdu malý bodový rozdíl a věříme, že příště to budou stupně vítězů. Dívky zacvičily celý závod bez jediného pádu a bez jakéhokoliv zaváhání. :-)

Senior mix závodil ve složení: Gřesová Kristina, Gřesová Vanda, Bužková Karolína, Kojecká Lucie, Petrušková Eva, Provazník Jan, Peřina Damián, Brettschneider Jakub a Roman Petr. Z důvodu nemoci se soutěže na poslední chvíli nemohl zúčastnit Svoboda Václav, Murín Mário a Geblová Alžběta. Pro družstvo to byla premiéra, která z počátku nevypadala moc slibně, z důvodu nemocí. Byli jsme nuceni zaimprovizovat především ve společných řadách na akrobacii i trampolíně. Závod zahájila trampolína, kde bohužel překvapily pády i nejlepší skokany. I přes to, se povedlo získat lepší známku, než mělo družstvo z Příbrami. S povedenou podiovou skladbou, která obsahuje vysokou obtížnost si mix zajistil náskok hned tří bodů. Na akrobacii se nepovedlo předvést správně společnou řadu, která týmu zajistila největší možnou srážku. V dalších sériích byla obtížnost vyšší a na závěr, jako první z našeho oddílu předvedl Jakub rondát flik dvojné salto vzad s pěkným doskokem. Družstvo se v součtu bodů probojovalo na nejvyšší příčku a získalo zlato. :-)

Závod považujeme za velice úspěšný a dětem moc gratulujeme! :-)