Pohár města Třebíče 2019

06.04.2019

Koncem března jsme se zúčastnili soutěže TeamGym, kterou pořádalo město Třebíč. Závod byl pro letošní rok první, v roce 2019 nás ještě čeká šest soutěží v odvětví TeamGym. Do boje o medaile jsme postavily celkem čtyři týmy, oddíl reprezentovalo 31 dětí.

V kategorii Junior I, která je určené pro děti mladší 11-ti let, se holky ukázaly v nejlepším podání a získaly stříbro. Trenérka dívek Katka Kohutová byla s výkonem holek nadmíru spokojená a nemohla se jimi vynachválit. Na podiové skladbě se krásně sjednotily a zahájily si tím úspěšný závod. Akrobacii zaskákaly s přehledem, kde v první řadě předvedly rondát-flik, druhá řada byla obtížnější a dívky zdařeně zvládly i salta vzad. Skoky na trampolíně byly bez zaváhání a díky tomu si děvčata zajistila místo na stupních vítězů.

Kategorie Junior II je určena pro děti do 16-ti let. Zde měli premiéru chlapci, kteří už do kategorie spadají, díky dvěma členům týmu splňující věk této kategorie. Podiová skladba byla pro kluky první disciplínou závodu, kde předvedli zcela novou sestavu. Kluci začali sestavu trénovat v lednu a dost na ní pracovali, předvedením překvapili a moc potěšili i svou trenérku Vendulu Henychovou, která na ně byla po celý závod velmi pyšná. Akrobacii odskákali s přehledem i s obtížnějšími řadami, které také natrénovali v posledních měsících. Trampolínu zvládli s menším zaváháním. Ve své kategorii mužů vyhráli a získali zlato. 

Ve stejné kategorii bojovala i děvčata, která se o to nejlepší umístění poprala s dalšími jedenácti týmy. Dívky zahájily svůj závod také na podiové skladbě, kde získaly hned třetí nejlepší známku s velmi malým rozdílem od té nejlepší. Druhou disciplínou byla akrobacie. S jistotou předvedly společnou řadu rondát-flik-salto. V dalších řadách se obtížnost zvyšovala i na salta s obraty. Posledním nářadím byla trampo-lína, kde holky opět držely vedení na obtížnosti. Na přeskokovém stole předvedly přemety i s ob-raty 360°, třetí řadu od posledních závodů povýšily a skákaly i salto s obratem 720°. Za povedený výkon si dívky domů odvážely bronzový pohár. "Na holky jsem moc pyšná. V tomto období se musíme věnovat nejen TeamGymu, ale také sportovní gymnastice a pohybovým skladbám, kde nás také čekají soutěže na republikové úrovni, a tak není mnoho času se věnovat každé disciplíně na sto procent," dodala trenérka dívek Petra Tobiášová". 

Poslední obsazenou kategorií našimi gymnastkami byla kategorie Microteam. Tato kategorie je bez podiové skladby. Na akrobacii a trampolíně předvádí řady pouze tři členové. Holky předvedly na trampolíně i dvojná salta, která hlavně ocenili i naši gymnasté z oddílu, kteří byli po celý závod věrnými fanoušky. Dívky ve své kategorii vyhrály a braly zlato. 

Velké poděkování patří také trenérce Daniele Cmíralové z našeho oddílu, která poctivě rozhodovala celý závod.

Děkujeme a přejeme mnoho úspěchů v nabité sezóně.

Vaše trenérky :)

Fotky a videa zde

Fotky - Veronika Papalová