Pohár města Příbrami 2023

21.10.2023

Závěrečný závod Českého poháru se konal koncem října. Do Příbrami jsme tentokrát vyjeli autobusem a kapacitu nám pomohl doplnit oddíl Pružinky a GK Vítkovice.

Sobotní den zahájila kategorie Junior I. Družstvo ve složení: Lucie Žídková, Viktorie Krulišová, Vilma Svobodová, Daniela Foldynová, Sandra Bartoňová, Nela Koláčková, Simona Rybářová, Adéla Petrovská a náhradnice Darja Kryvonosenko nastoupilo jako první na pohybovou skladbu. Prvky v obtížnosti byly všechny uznány, ale stále je potřeba pracovat na provedení. S akrobacií jsme na organizovaném tréninku bojovali, protože většině děvčatům nevycházel rozběh. Závod se však povedl bez větších chyb a odpovídala tomu také třetí nejvyšší známka. Poslední disciplínou byla trampolína. Trenérky měly body spočítané a věděly, že i případné dva pády budou stačit na stupeň vítězů. V závodě však jedna z děvčat trampolínu proběhla a družstvo získalo nejvyšší možnou srážku, a to přes bod a půl. Také došlo k jednomu pádu. Družstvo se poslední disciplínou připravilo o medaile a skončilo na 5. místě v konkurenci 9 družstev.

Nela Lukáčová, Nela Eliášová, Sára Nell Peřinová, Anna Macečková, Eliška Musilová, Izabela Delongová, Emma Lusová a Petr Roman bojovali v kategorii Junior II. Z publika jim fandila i bývalá členka týmu Nikol Budačová a z domu se zraněním Tereza Chudíková. Úvodem byla pohybová skladba, která týmu nepřinesla dobrou známku. Následovala akrobacie, která naopak družstvu vynesla nejlepší hodnocení v konkurenci 14 oddílů. Také nejvyšší obtížnost na trampolíně patřila našemu družstvu, ale v součtu s provedením nám scházela desetina na první tým v tabulce. Úvod na pohybce se nepovedl a pěkné skákání nakonec stačilo pouze na bramborovou medaili s rozdílem půl desetiny na bronz. Do Českého poháru spadá pět soutěží v roce, ale do výsledku se jeden závod škrtá. Tudíž si bezkonkurenčně naše družstvo stouplo na nejvyšší stupeň vítězů, protože bylo českými týmy v roce 2023 neporaženo.

Závod zakončila kategorie Senior, kde máme zastoupení našeho mix týmu. Do soutěže jsme nastupovali ve formě, která není 100% zdravotně způsobilá a bohužel se nás stále drží.. Naším cílem bylo od samého začátku nepřijít k dalším úrazům, a to se nám víceméně povedlo. Ihned po první disciplíně jsme věděli, že dnes není náš den :-D Z 18 předvedených skoků došlo na sedm pádů, včetně nesplnění společné série. Pohybová skladba tým zlehka zachránila, ale také nebyl výkon takový, jaký jsme si představovali. Na akrobacii byly některé řady gymnastů a gymnastek předvedeny kvalitně, ale také jsme se opět neobešli bez větších chyb. Stejně jako u družstva Junior II byl seniorský mix tým v soutěžích v roce 2023 neporazitelný a právem převzali zlaté medaile, které přidali ke stříbru.

Po závodě jsme výkon zhodnotili jako katastrofický... Ale i s úsměvem na tváři, protože už od rána jsme věděli, že dnes nám není opravdu přáno! :-D


Doufáme a věříme, že v Trutnově budeme všichni s výsledky spokojení :-)