Pohár města Kadaně 2024

27.04.2024

Druhý závod Českého poháru 2024 se konal v Kadani, kde jsme se vydali v pátečních odpoledních hodinách. Volná místa v autobuse jsme doplnili týmem z Vítkovic - Garfi Ostrava.

Družstvu Junior I odpadly v den odjezdu rovnou dvě závodnice. Tým byl nucen soutěžit v nejnižším možném počtu, protože jejich nejmladší náhradnice bohužel prozatím nesplňuje požadavky pro pohybovou skladbu, a proto jsme se rozhodli ji do soutěže nevpustit. Oslabený tým zahájil svůj závod se startovním číslem 7 na pohybové skladbě, která jim díky nejhezčímu provedení vynesla třetí nejlepší známku. Na této disciplíně je zapotřebí pracovat na obtížnějších prvcích, aby tým nezaostával. Druhým nářadím byl tumbling, kde bezesporu holky předvedly opět nejlepší provedení a od dalších týmů v tabulce odskočily téměř o celý bod. Oproti loňskému roku, kde družstvo zaznamenávalo velké chyby na trampolíně, tak se mu letos velmi daří. S nejvyšší obtížnosti děvčata předvedla velmi zdařené skoky. Již podruhé v řadě si dívky dokázaly vybojovat nejvyšší stupeň vítězů v konkurenci devíti družstev.

Bývalé členky týmu Junior II jsme přesunuli do obtížnější kategorie Junior A, kde se pravidla řídí mezinárodními předpisy s určitými dodatky. Nejzásadnějšími rozdíly jsou požadavky na akrobacii, kde musí být předvedeno v jedné sérii šest vrutů (obrat 360°) a na trampolíně jsou to kromě obratů i dvojná salta. V rozcvičení na pohybové skladbě jsme zaznamenali úraz a tým svou premiéru zahájil rovněž v oslabení. Na akrobacii se týmu podařilo splnit všechny potřebné požadavky a nejlepší provedení mu vyneslo druhou nejvyšší známku. Další disciplínou byla pohybová skladba, kde děvčata nastoupila sebevědomě, ale závěr sestavy se příliš nevyvedl a tím přišla o cenné body v obtížnosti. Na trampolíně bylo spoustu skoků předvedeno s přehledem, ale také jsme mohli zhlédnout, jak holky u třech doskoků opravdu bojovaly, ale bohužel to zakončily pádem. V celkovém součtu se naše družstvo podílelo na stejném umístění s týmem z Mnichovic. Tím, že obě družstva měla shodný počet bodů na pohybové skladbě, rozhodla akrobacie, kterou naše družstvo mělo lepší. Děvčata tedy svou premiéru oslavily bronzem.

Závěrem dlouhého závodního dne byla kategorie Senior, která se dostala na závodní plochu ve večerních hodinách. Družstvo je složeno ze závodníků se spoustou zkoušeností a rovněž také trenérek, které vedou náš mladší tým Junior I. K oslabení našeho seniorského mix týmu došlo přímo pár minut před odjezdem a závodnici se s tím museli následně poprat, také v nejnižším možném počtu, což je šest soutěžících. Prvním nářadím byla trampolína, kde tři chlapci a Kiki předvedli velmi kvalitní skoky, ale zbylým dvěma členkám nebyla v den závodu pravděpodobně souzena.. Následovala akrobacie, kde se tým ujal nejvyšší známky, jak v obtížnosti, tak i v provedení a se svými předvedenými čtyřmi dvojnými salty nabral téměř bodový náskok v konkurenci šesti družstev v této disciplíně. Na pohybové skladbě jsme zaznamenali ,,ztraceného gymnastu", kterého rozhodil v půli skladby nesplněný prvek obtížnosti a bohužel se s ním chyby táhly do konce. V součtu bodů za pohybovou skladbu tým nabral spoustu srážek a v celkovém umístění to po dlouhé době stačilo pouze na třetí příčku. Svou kategorii Senior mix oslavil tým zlatem.

A nyní už vzhůru na Mistrovství České republiky, které se koná 11. května v Plzni! :-)