Pohár města Kadaně 2022

15.05.2022

Dne 14. května jsme vyrazili na závod do daleké Kadaně, kde nás čekala sedmihodinová cesta vlakem. Do závodu jsme opět přihlásili naše dvě družstva. Dívky soutěžily v kategorii Junior II a mix v kategorii Senior.

Tým dívek byl oslaben o dvě členky z důvodu nemoci, tudíž jsme museli mírně změnit podiovou skladbu. Na akrobacii a trampolíně se předvedla i děvčata, která na předešlé soutěži v Třebíči nedostala příležitost, protože série skáče pouze šest nejlepších. Holky odcvičily krásný závod, i když tomu tak v rozcvičení nebylo. :-) Svůj závod zahájily na trampolíně, kde měly nejvyšší obtížnost z deseti týmů. Zahájilo to malé zaváhání, ale nakonec vše dopadlo, tak jak mělo a trampolína byla předvedena bez pádu. Následovala podiová skladba, kde v obtížnosti braly druhou příčku, ale provedení se rozhodčím nejspíše nelíbilo (nám ano :-)), ale i přes to získaly krásnou známku. Akrobacie byla předvedena s jedním lehkým pádem, ale všechny ostatní skoky byly čisté a dalo by se říct, že i bezchybné. :-) Holky byly za povedený závod odměněny bronzovými medailemi.

Družstvo mix šlo bojovat také bez dvou členů týmu. Jsou to "starší" závodnici a dost bojují s bolestmi kotníků, holenní a kolen. :-( První disciplínou byla akrobacie, kde byla společná řada salto schylmo přemet salto toporně s obratem 180°, druhá série byla kombinovaná se salty vpřed i vzad. Ve třetí řadě jsme zvedli obtížnost na čtyři dvojná salta a hned tři byla postavená na nohy. :-) Následovala trampolína, kde nám to přeskokový stůl v prvních dvou sériích prostě nepřál a bylo tam pár pádů. Třetí sérii zakončila dvojná salta toporně 180° s čistým doskokem. V podiové skladbě jsme se dostali do vedení z obtížnosti o dva body a provedení přidalo další bod. :-) Mix tým tak dokázal obhájit své prvenství z Třebíče a získali zlato. :-)

Závod jsme si moc užili a přivezli jsme další cenné zkušenosti :-)