Okresní kolo AŠSK 2018

04.03.2018

Poslední únorový den se konalo okresní kolo ve sportovní gymnastice, které pořádala Základní škola Jiřího z Poděbrad ve Frýdku-Místku.

Závodu se zúčastnilo přibližně 120 dětí z různých škol v okresu FM, mezi nejúspěšnější patřila právě pořádající škola a vybojovala si tímto úspěchem postup na krajskou soutěž do Ostravy, která se koná 28.3.2018.

V každé kategorii jsme měli bohaté zastoupení, avšak nejvíce dětí jsme měli v kategorii I, kde naši školu zastupovalo 20 dívek. Vítězství si zasloužilo naše družstvo ve složení Bardoňová Marie, Švecová Ema, Lukáčová Nela a Chudíková Tereza.

V kategorii dívek 4. a 5. tříd vyhrálo také družstvo pořádající školy ve složení Divišová Tereza, Macháčková Kristýna, Kubošová Magdaléna a Dužíková Tereza.

V kategorii starších dívek nám děvčata opět vybojovala zlato ve složení Brynychová Tereza, Geblová Alžběta, Hlásna Klára a Popovová Adéla.

Ve IV kategorii vyhrálo družstvo z Palkovic s děvčaty, které trénují u nás a těmi jsou Gřesová Kristina, Bužková Karolína a Gřesová Vanda.

V kategorii středních škol jsme měli i zastoupení Terezy Pohludkové, která trénuje s námi a vyhrála v soutěži jednotlivců.

Na naši škole trénují i chlapci, kteří se závodu účastnili také. V kategorii nejmladších vyhrálo a postup si zasloužilo družstvo ve složení Moskva Adam, Piontek Adam, Novotný Michael a Rumíšek David.

Ve druhé kategorii zlato převzal Brettschneider Jakub, Adámek Václav, Delong Karel a Šebák Dominik.

Ve starší kategorii jsme měli pouze zastoupení Honzy Provazníka, který také zaslouženě postupuje na krajské kolo.

Závody byly pro nás velmi úspěšné, doufáme že v krajské soutěži se našim dětem také zadaří a získají medaile, dodal trenérský tým ve složení Kohutová Kateřina, Tobiášová Petra, Cmíralová Daniela, Sochací Denisa a Henychová Vendula.