Okresní kolo AŠSK

14.03.2019

Závodní sezónu v jednotlivcích jsme zahájili okresním kolem školních klubů a to na naší domácí tréninkové půdě - 11.ZŠ. Družstva jsme měli ve všech věkových kategoriích a všichni se snažili o to, aby postoupili a srovnali síly s ostatními na krajských závodech.

Jde vidět, že náš okres je bohatý na talentované sportovce, protože byla opravdu vysoká účast. Na naše závody přijely týmy ze všech různých škol ve F-M (1.ZŠ, 2.ZŠ, 7.ZŠ, 8.ZŠ) a také z Paskova, Palkovic, Starého Města, Lískovce, Žabně, Dobré, Kozlovic, Frýdlantu, Ostravice, Řepišť a Hnojníku.

U Chlapců jsme v nejmladší kategorii měli jedno družstvo z 11.ZŠ, které skončilo na krásném 2. místě. Na 1. místě se umístila 7.ZŠ, kde jsme měli ovšem dva naše svěřence a máme tak další postup na kraj. Na prvním místě z jednotlivců se umístil Vašek Svoboda. V II. kategorii u chlapců jsme si s přehledem odnášeli zlaté medaile a tuto kategorii ovládl Kuba Brettschneider. U starších žáků nás reprezentoval pouze jeden závodník a to Honza Provazník, který si vybojoval 1. místo.

V kategorii mladší žákyně I jsme měli celkem 3 družstva. Poprvé se také ukázaly naše prvňačky, které si závody vyloženě užily a skončily z 13 týmů na 8. místě. Naše Béčkové družstvo skončilo v tak vysoké konkurenci na nepopulárním 4. místě a Áčkový tým se může pyšnit postupem z 1. místa na krajské závody. Nejlepší závodnicí z této kategorie se stala naše Ela Pohludková.

V II. kategorii naše děvčata nezahálela a zajistila si postup na krajské kolo z nejvyšší příčky. Z jednotlivců se navíc umístily všechny na stupních vítězů a výhru si odnáší Nelča Lukáčová.

U starších děvčat jsme měly také jedno družstvo poskládané za 11.ZŠ a několik dalších jednotlivkyň z jiných škol. Naše slečny to zvládly a umístily se na prvním místě. Nejlepší z našich byla Bětka Geblová, která skončila na 2. místě, předběhla ji vynikající gymnastka z Kozlovic.  Ve IV kategorii za naší školu nestartovalo žádné družstvo. Dvě závodnice z našeho oddílu soutěžily za Palkovickou školu, která si domů odváží zlaté medaile a postup na kraj. Na prvním místě se v této kategorii umístila Kája Bužková.

Všem, kteří postoupili na krajské závody moc gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů!!