Okres a Kraj ČASPV

23.05.2019

V polovině dubna jsme pořádali okresní kolo ve sportovní gymnastice ČASPV na 11.ZŠ. Závodu se zúčastnilo celkem 65 dětí, které bojovaly o postup na krajské kolo, které se konalo o dva týdny později v Paskově. Naše děti byly velice úspěšné a podařilo se postoupit 31 dětem, které tak mohly reprezentovat náš oddíl na krajských závodech.

V Paskově na kraji byli závodníci odhodlaní vydat ze sebe to nejlepší a dostat se tak ve své kategorii do TOP 4, aby mohli postoupit na republikovou soutěž. Po vyhlášení jsme slavili úspěch, poněvadž nám na mistrovství ČR postoupilo 8 dívek a 8 chlapců.

V I. kategorii dívek nám z 2. místa postoupila Terezka Chudíková, která byla doplněna závodnicemi z TJ Sokol F-M. Ve II. kategorii se na 3. příčku probojovala Ela Pohludková a na republikovou soutěž jela s holkami z Oder. Ve III. kategorii se na 1. místě umístila Bětka Geblová a na 3. místě Terka Brynychová a byly doplněny dívkami z Oder. Ve IV. kategorii nám závodila Kája Bužková, která skončila na 2. místě a Vanda Gřesová na 3.místě, kdy se na republiku také probojovala dívka z Oder a z Paskova. V dorostenkách s převahou zvítězila Kristina Gřesová a bronz si odnáší Terka Pohludková, s kterými pojedou závodnice z Oder.

U chlapců se v I. kategorii na nejvyšší příčce umístil Peťa Roman a zajistil si tak postup na MČR, kde ho také doplnil Česťa Vařecha ze 4.místa. V II. kategorii jsme měli jasnou převahu a na všech čtyřech místech se umístili chlapci z našeho oddílu. Na 1. místě byl Kuba Brettschneider, na 2. místě Kája Delong, na 3. místě Vašek Svoboda a 4. postupovém místě David Rumíšek. Ve III. kategorii si zajistili postup Honza Provazník z 1. místa a Damián Peřina z 2. místa. V každé kategorii byli naši chlapci doplnění závodníkama z Havířova.

Všem gratulujeme za krásné umístění a přejeme mnoho úspěchů na dalších závodech!