Oderský Pohár 2018

09.12.2018

V sobotu 8.12.2018 se konal 7.ročník Oderského poháru ve Sportovní gymnastice. Na tyto závody byly vybrány vždy 2 závodnice z každé kategorie, podle výsledků z minulé sezóny. 

V nejmladší kategorii - ročník 2011 a mladší, závodila Izabelka Delongová a Eliška Musilová. Pro holky to byl premiérový závod na tomto poháru a vedly si statečně. Nejlepším nářadím byl pro ně přeskok, kde získaly jedny z nejvyšších známek. Na stupně vítězů to bohužel nestačilo a v kategorii TwinTeam obsadily krásné 4.místo ze 13.týmů. Izi se umístila na 4. a Eliška na 7. místě z 32 závodnic. 

Kategorii I - ročník 2010-2009 reprezentovala Nela Eliášová, které se nejvíce povedl přeskok, kde získala druhou nejvyšší známku, a Ela Pohludková která získala nejvyšší známky na lavičce a prostných. Holky si velmi pěknými známkami vybojovaly 1.místo v kategorii TwinTeam ze 14.týmů. Nelinka se v kategorii jednotlivkyň umístila 6. a Elinka vyhrála a porazila tak 32 závodnic. 

V kategorii II - ročník 2008-2007 jsme měly zastoupení Kiki Macháčkové a Marušky Bardoňové. Holky v tomto závodě zradila hrazda, na které zaznamenaly dva pády. Nicméně zabojovaly a předvedly se hlavně na prostných, kde získaly krásné známky a Kiki se povedla dokonce ta nejvyšší, což považujeme za úspěch v silné konkurenci především Oderských gymnastek. V TwinTeamech obsadily 6.místo a v jednotlivcích se Kiki umístila na 6.místě a Maruška na 11.místě z 20.závodnic. 

Za III. kategorii ročník 2006-2005 soutěžila Bětka Geblová a Terka Brynychová. Dívky předvedly na všech 4 nářadích povedené výkony. Terka získala druhou nejvyšší známku na prostných a Bětka se mohla pyšnit nejvyšší známkou na kladině. Obě se při závodě podporovaly a v jejich týmu byla cítit pohoda a že si závod užívají. To jim zajistilo 1.místo v kategorii TwinTeam z 9.týmů. Bětka se v jednotlivcích probojovala na 2.místo z 19.závodnic a Terka na 4.místo pouhou desetinu od stupně vítězů. 

Ve IV. kategorii ročník 2004-2003 jsme měly obsazení Vandy Gřesové a Káji Bužkové. Nejlépe se dívkám vedlo na prostných, kde získaly nejvyšší známky. Vanda zabodovala i na hrazdě a přeskoku s druhými nejvyššími známkami, ale bohužel měla dvě velké chyby na kladině. Kája odcvičila svůj závod čistě a druhou nejvyšší známku brala na kladině. V kategorii TwinTeam získaly 2.místo a v kategorii jednotlivkyň se obě postavily na stupně vítězů. Kája na 2. a Vanda na 3. příčku. 

Nejstarší kategorii dorostenkyň ročník 2002-2001 reprezentovaly pouze 2 závodnice Kiki Gřesová a Terka Pohludková. Dívky si po celý závod vedly výborně bez zaváhání. Na všech 4 nářadích předvedly velmi pěkné a vyrovnané výkony. Lépe nakonec skončila Terka, která porazila Kiki o 3 desetiny bodů. 

Na závěr bychom chtěly poděkovat všem našim gymnastkám, za podařené výkony a velmi krásné výsledky a hlavně rodičům za podporu.

Vaše trenérky :)

Foto zde