Mistrovství Evropy v Lucembursku 2022

12.09.2022

Dne 12. září vyrazila česká reprezentace se třemi týmy na Mistrovství Evropy, které se letos koná v Lucembursku. Česká republika má zastoupení v kategorii Junior ženy, Senior ženy a Senior mix.

Před posledními kempy, které se konaly první dva víkendy v září, byli vyřazeni někteří gymnasté, kteří se po celou dobu přípravy zodpovědně účastnili kempů a zlepšovali své výkony. Bohužel se to týkalo i naši Bětky Geblové, Lucky Kojecké a Honzy Provazníka. Všem třem to uniklo o malý kousíček. Bětka s Luckou skončily hned pod čárou v Juniorkách a Honza v Seniorech. Věříme, že na příští ME to výjde, protože udělali skvělý pokrok.

Do týmu Seniorek se nám dokázala probojovat Kiki Gřesová a její sestra Vanda je součástí Seniorského mix týmu. Vanďa se v loňském roce s týmem Juniorek umístila na krásném 5. místě. Seniorský tým s Kiki obsadil 7. místo. Kiki bude závodit s číslem 2 a Vanďa s číslem 6.


12. 9. 2022 - Nyní už je česká reprezentace na místě a Juniorky zítra čeká rozcvičení v tréninkové i závodní hale. Trénink dvou seniorských družstev proběhne ve středu v dopoledních hodinách.

13. 9. 2022 - Dnes proběhl trénink všech juniorských družstev. ,,Naše holky odjely pořádné bomby. Na akrobacii nakonec zvolily obtížnější variantu a ve společné řadě předvedou dvojná salta vzad.", prohlásila z Lucemburska Kiki Gřesová.

14. 9. 2022 - Dnešní den zahájil trénink seniorských družstev. ,,Trampolína je měkká, ale zvykla jsem si rychle", sdělila do ČR Vanďa Gřesová. Odpoledne proběhlo finále juniorů, kde se českému týmu nezdařilo vše dle představ a obsadil 11. místo.

15. 9. 2022 - Ve čtvrtek zahájila závod kategorie MIX, kde jsme měli český tým, včetně naši Vandi. Pro většinu týmu to byla premiéra. Závod zahájili na akrobacii, kde se jedné člence nepodařilo předvést společnou řadu a získali tak skoro nejvyšší možnou srážku. Vanďa předvedla všechny tři série krásně. Následovala trampolína, která po dvou řadách vypadala dobře. Ve třetí řadě bohužel došlo ke dvěma pádům. V podiové skladbě především chybělo skvělé provedení prvků, které tým připravilo o lepší body. I přes všechny chyby odjel mix tým závod s dobrou náladou a obsadil 8. místo. Trampolína byla prvním nářadím našeho ženského týmu a obešla se bez většího zaváhání. Kiki bohužel sklouzly ruce na přeskokovém stole při toporné tsukahaře. Zbylé dvě řady předvedla bez pádu. Podiová skladba byla pěkná a ocenilo ji i publikum. Na akrobacii to vypadalo nadějně, ale ve třetí sérii bylo spoustu chyb a pádů. Ženskému týmu utekl postup do finále o jedno místo a obsadili 7. místo jako v loňském roce.