Mistrovství Evropy Portugalsko 2021

29.11.2021

V říjnu 2019 se uskutečnil nábor do české reprezentace v TeamGymu. Mistrovství Evropy se původně mělo konat v září roku 2020, ale kvůli covidu se ME posunulo na termín 1. - 4. 12. 2021.

V Juniorské kategorii jsme měli zastoupení Vandi Gřesové a v kategorii Senior Kiki Gřesové a Lucky Kojecké. V pondělí 29. 11. se česká repre vydala letecky do portugalského Guimarães.

Juniorky čekala kvalifikace hned ve středu a svůj závod zahájily na akrobacii, kde se jim podařilo získat rovnou druhou nejvyšší známku za provedení. Vanďa odskákala všechny tři řady bez zaváhání. Poté následovala trampolína, kterou holky předvedly bez větších chyb. Závod zakončily povedenou pohybovou skladbou a v celkovém součtu získaly 45.750, což je skoro o 3 body více než na minulém ME. Předposlední den 13. Mistrovství Evropy TeamGym se konalo finále juniorských kategorií, kde se již tradičně o medailové pozice utkali Skandinávské týmy a Velká Británie. Mezi šest nejlepších týmů děvčat se vůbec poprvé probojovaly i naše juniorky, které obsadily krásné 5.místo.

Ve čtvrtek se mezi seniorskými týmy představilo i naše družstvo žen, jejich výkon tentokrát na finále nestačil a holky nakonec skončily v těsném závěsu za Rakouským týmem, se kterým do poslední chvíle bojovaly. Po prvních dvou disciplínách (trampolíně a pohybové skladbě), které zacvičily poměrně dobře, se na akrobacii bohužel nevyvarovaly některých chyb a tak v celkovém výsledku obsadily 7. místo. Kiki si těsně před Evropou prošla covidem, ale vůbec to nešlo poznat. Odskákala na trampolíně všechny tři řady a dvě řady na akrobacii bez zaváhání. Lucka byla součástí týmu jako náhradník.

V roce 2014 se konalo Mistrovství Evropy na Islandu, kde byla součástí seniorského týmu i Vendula Henychová, která už několik let u nás trénuje. Po sedmi letech se našemu frýdeckému oddílu podařilo probojovat do české repre, a to rovnou se třemi holkami. :-) Všechny holky si to moc užily a splnily si svůj sen. Doufáme, že se podíváme i na další ME, které se koná v září 2022 v Lucembursku.