Mistrovství ČR Plzeň 2022

05.11.2022

Letošní Mistrovství České republiky v TeamGymu se konalo první listopadový víkend v Plzni. Na soutěž jsme vyrazili pátečním přímým spojem z Ostravy a díky mamince Gřesové jsme měli na místě krásné ubytování kousek od závodní haly.

Juniorky musely být hned v sobotu brzy ráno ready, protože v půl osmé už jim začínalo rozcvičení. Závod byl zahájen slavnostním nástupem, kde kromě slibů rozhodčích a závodníků zazněla i státní česká hymna. Po zdařeném organizovaném rozcvičení se děvčata převlékla do dresu a řekli jsme si, v jakém pořadí budou holky skákat na akrobacii a trampolíně. První disciplínou byla podiová skladba, kde jsme měli už předem obavy o známku, protože jsme měli startovní číslo 1 a nevěděli jsme, jaký výsledek máme očekávat. Dívky to nerozhodilo a nastoupily sebevědomě. Podiovka byla pěkná a pouze s drobnými chybičkami, které se projevily u známky z obtížnosti, kde přišly o necelý bod, ale i přes to, to byla třetí nejvyšší obtížnost prvků ze 13 týmů. Krásným provedením si zajistily hned druhou nejvyšší známku za skladbu. Na trampolíně si držíme nejvyšší obtížnost, ale obvykle nás zklame provedení skoků. Někdy jsou děvčata pomalá na přeskokovém stole a jindy zase rozhozená ve vrutech. V Plzni odskákaly stylem "ani málo ani moc" a výhodou bylo to, že se série předvedly bez pádu. Druhá nejvyšší známka se holkám opět nevyhnula. Akrobacie zakončila závod našich juniorek, kde s jedním lehkým pádem získaly do třetice druhou nejlepší známku. :-) Za krásné a podařené výkony byly odměněny titulem Vicemistryň ČR pro rok 2022. Na mistryně z Říčan jim scházely pouhé dvě desetinky a za sebou nechaly Chropyni s rozdílem více než půl bodu.

Mistrovství ČR bylo posledním závodem Českého poháru, který obsahoval 5 soutěží v roce. V kategorii Junior II se soutěží zúčastnilo celkem 20 družstev a naše juniorky si v konkurenci i 16ti letých děvčat vybojovaly neuvěřitelné 2. místo !!!

Seniorský mix musel do závodu nastoupit v oslabení, protože se nám v týdnu zranil jeden ze tří chlapců. Pro družstvo to znamenalo srážku 7 bodů, za nesplnění požadavku pro smíšené týmy a velké ponížení obtížnosti, protože Damián je jeden z těch lepších skokanů. Našim závodníkům nezbývalo nic jiného, než si to naplno užít a brát tak velkou srážku s humorem. Závod jsme zahájili na tumblingu, kde jsme pouze s jedním pádem u dvojného salta vzad dokázali snížit srážku o necelý bod na Příbram. Předvedené série měly své chybičky, ale po dlouhém a únavném dni v hale se chyby z pohledu trenérky Venduly tolerují. :-) Na trampolíně jsme v první sérii poprvé předvedli tsukahary schylmo. Vruty a dvojná salta v dalších řadách byla odskákána pěkně, až na pár nepovedených doskoků. Zde se družstvu podařilo snížit ztrátu o další neskutečné tři body bez tří desetin. Na podiové skladbě nám strhli spoustu bodů z obtížnosti, s čím jsme úplně nesouhlasili, ale bohužel s tím nic neuděláme. Nám se skladba líbila a tým dokázal stáhnout další bod. Na vítěze z Příbrami nám ve výsledku scházel "pouhý" bod a půl, což je krásný výsledek, protože tým dokázal snížit ztrátu o celých 5.5 bodu. V Českém poháru jsme jim nedali šanci a šli jsme pro zlato. :-)

Dlouhou noční cestu domů jsme absolvovali s jedním zlatým a třemi stříbrnými poháry. :-)