Mistrovství ČR Olomouc 2023

13.05.2023

Dne 13. 5. 2023 jsme se v Olomouci zúčastnili Mistrovství ČR v TeamGymu. Na závody jsme odjížděli se třemi týmy, a to nejmladším Junior I, Junior II a s našimi nejstaršími Senior Mix.

Junior I svůj závodní den odstartovaly hned z rána a to na pódiové skladbě, která je pro nás stále zatím nová. I přes vcelku povedený trénink se holky bohužel opět nechaly strhnout závodní atmosférou a v některých fázích skladby byly hodně popředu a nedotáhly prvky tak, jak měly.

Dalším nářadím byly akrobatické řady, které se jim na rozdíl od pohybové skladby velice povedly. V první společné řadě předvedly rondát flik. V druhé řadě bylo ke shlédnutí také rondát flik salto skrčmo, které skákala Nelča a Vilma a rondát flik salto toporné v podání Viky.

Posledním nářadím byla trampolína, kterou holky od posledních závodů mírně zlepšily, ale na stupeň vítězů to nestačilo. Opět skončily těsně pod, a to na neoblíbeném čtvrtém místě.

Junior II svůj závodní den začaly také na pohybové skladbě, která je dle trenérů opravdu nejdůležitější známkou z TeamGymu. Díky krásně nacvičené skladbě se holky dostaly hned ze startu závodu do čela tabulky a jen doufaly, že se jejich umístění neposune níže. 

Dalším nářadím byly akrobatické řady, které se obešly bez pádu, ale s mírně nižšími skoky. I přesto byla známka pěkná a holky byly spokojené. Na trampolínu šly naše gymnastky s velmi dobrou náladou a to i přesto, že je čekaly těžké skoky. Poprvé se se svým dvojným saltem předvedla Nelča Lukáčová a hned s úspěšným dopadem. Také byly opět k vidění tři salta s obratem 540 a tentokrát všechny s krásným doskokem. S nejvyšší známkou na trampolíně 12,8, se holky umístily na 1. místě a staly se tak MISTRYNĚMI REPUBLIKY 2023 v kategorii JUNIOR II.

Senior Mix zahájil svůj závod také na podiové skladbě, která se jim opravdu povedla. Dalším nářadím byly akrobatické řady, které se po nepříliš povedeném tréninku musely mírně zlehčit a vyplatilo se! Pouze jeden pád při tak těžkých skocích. K vidění byly tři dvojné salta v podání Bětky, Peti a Kuby a všechny s přehledem skočené. Odpovídala tomu také velice vysoká známka a to přes 14 bodů. 

Posledním nářadím závodního dne byla trampolína, na kterou se vždy všichni těší, protože je k vidění spousta dvojných salt s obraty. A jinak tomu nebylo také dnes. Z 18 skoků měli pouze jeden pád a známka tomu odpovídala. Opět se přehoupla přes 14 bodů a to družstvu zajistilo suverénní první místo s téměř 10ti bodovým odstupem před Příbrami. Tímto krásným umístěním byl náš Mix tým nominován na Mistrovství Střední Evropy, které se bude konat v listopadu v Itálii.

Všem moc gratulujeme a děkujeme za krásnou reprezentaci našeho klubu!