Mistrovství ČR Olomouc 2021

28.10.2021

V den státního svátku 28.10. se konalo Mistrovství ČR TeamGym 2021 v Olomouci. Nečekané karantény některých našich závodníků nám to zkomplikovaly, ale nakonec se nám úspěšně podařilo postavit tři týmy, jak bylo v plánu.

V nejmladší kategorii Junior I soutěžilo sedm týmů. Naše holky nastoupily v nejnižším možném počtu. Družstvo tvořily: Tereza Chudíková, Timea Tobolová, Eliška Musilová, Izabela Delongová, Aneta Pospíšilová a Daria Mikitová. Dívky zahájily svůj závod bezchybně na podiové skladbě, kde získaly nejvyšší známku v provedení i v obtížnosti. Na akrobacii i trampolíně se nepovedla společná řada dle představ, ale to holky nerozhodilo a závod docvičily bez dalšího zaváhání. I přes to, že nám na poslední chvíli odpadla důležitá členka týmu, se děvčatům povedlo vybojovat titul Vicemistryň ČR pro rok 2021 a na krku jim právem visely stříbrné medaile. :-)

Kategorii Senior B jsme obsadili družstvem děvčat ve složení: Kristina Gřesová, Vanda Gřesová, Karolína Bužková, Lucie Kojecká, Alžběta Geblová, Nela Lukáčová, Nela Eliášová, Nikol Budačová a náhradnice Eva Petrušková a Barbora Hylská. Po nezdařeném organizovaném tréninku do toho šly holky na plno a povedlo se! Ve všech třech disciplínách předvedly nejvyšší obtížnost a v součtu s provedením a kompozicí získaly nejlepší známky. Pouze s jedním malým zaváháním na trampolíně byl závod bez chybičky a dívky v konkurenci čtyř týmů vybojovaly s přehledem zlato a titul Mistryň ČR. :-)

Chlapce zaznamenala karanténa především. Kluci se zúčastnili soutěže trio, což je závod bez podiové skladby. Měli nastoupit v pěti, ale nakonec za družstvo bojoval pouze Jan Provazník, Jakub Brettschneider a Petr Roman. Federace nám schválila přesun chlapců do kategorie Senior, protože v Juniorech by závodili sami, a tak jsme bojovali v konkurenci čtyř týmů. Na akrobacii i trampolíně jsme zaznamenali celkem pět pádů, ale i přes to kluci dosáhli na nejlepší známku na akrobacii. Umístění na stupních vítězů dělily opravdu jen setiny. Štěstí se na nás usmálo a kluci si stoupli na nejvyšší stupeň vítězů a domů si odvezli zlato. :-)

Děkujeme a moc gratulujeme!