Mistrovství ČR ČASPV Praha 2022

22.05.2022

V sobotu 21. května jsme se vydali na Mistrovství ČR v gymnastice do Prahy, odkud jsme si odvezli titul Mistryně ČR a 2. Vicemistryně ČR v soutěži jednotlivců. V soutěži družstev jsme vybojovali titul Vicemistryň ČR. :-)

Sobotní závod nám zahájily dívky v kategorii III, kde holkám scházela v soutěži družstev pouhá půl desetina na 3. místo z 10 týmů. V soutěži jednotlivců se nejlépe dařilo Eli Pohludkové, která vybojovala 8. místo. Nikol Budačová se umístila na 13. místě, Sára Nell Peřinová na místě 14.. Na poslední chvíli jsme do soutěže zařadili Elišku Musilovou, která byla do kategorie ostaršená a dokázala vybojovat 26. místo.

Ve stejný den nám závodily i ženy, které v soutěži družstev odcvičily nejlepší prostná, přeskok i hrazdu, ale bohužel je zklamala kladina, která je připravila o titul mistryň a braly stříbrné medaile. Vanda Gřesová se stala s nejvyšší známkou na hrazdě Mistryní ČR. Kristina Gřesová si z republikové soutěže odvezla bramborovou medaili a Karolína Bužková obsadila 10. místo.

V neděli nastoupila na závodní plochu děvčata v II.kategorii, která v soutěži družstev obsadila 5. místo s nejvyšším součtem známek na prostných a druhou nejvyšší známkou na přeskoku. Anna Macečková převálcovala známkou 9.5b 48 soupeřek na prostných a dokázala si vybojovat bronzovou příčku. 16. místo obsadila Izabela Delongová s třetí nejvyšší známkou na prostných v kategorii. Daria Mikitová se umístila na 31. místě a Aneta Pospíšilová na 32. místě.

Ve IV. kategorii doplnila naše dvě dívky závodnice z Paskova. Holky se umístily v soutěži družstev na 6. místě. Nela Eliášová se v konkurenci 40 dívek umístila na krásném 10. místě. Nela Lukáčová obsadila 22. místo.

Závod zakončily dorostenky, kde jsme měly pouze dvě jednotlivkyně. Alžběta Geblová zacvičila krásný závod, ale zklamal ji pád z kladiny, který ji připravil o více než půl bodu. Na 3. místo ji scházela pouhá desetinka a obsadila 4. místo. Eva Petrušková obsadila 15. místo.

Dětem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci našeho oddílu, ale zároveň také Moravskoslezského kraje. :-)