Mistrovství ČR ČASPV 2021

18.10.2021

Mistrovství ČR ČASPV ve sportovní gymnastice se opět konalo na Hradčanech v Praze o víkendu 16. a 17. října.

Do boje o medaile a titul Mistra ČR jsme přihlásili dvě družstva po čtyřech děvčatech a v soutěži jednotlivců nás reprezentovalo pět chlapců a jedna žena. Na závod jsme vyrazili všichni hromadně v sobotu brzy ráno.

V 10 hodin byl nástup a první, kdo nám nastoupil na plochu byli chlapci. Peťa Roman se může pyšnit třemi nejvyššími známkami ze čtyř nářadí a s velkým rozdílem bodu a půl se stal Mistrem ČR pro rok 2021. 1. místo rovněž ovládl i Kuba Brettschneider mezi staršími žáky s nejvyšší známkou v kategorii na prostných. Bronzová příčka patřila Vaškovi Svobodovi, který byl letos mezi staršími žáky poprvé. Ve IV. kategorii jsme měli zastoupení Mária Murína, který se od minulého roku výrazně posunul a obsadil 2. místo. Damián Peřina předvedl bezchybnou sestavu na prostných, kterou si zajistil nejlepší známku mezi všemi chlapci celého závodu a stal se Mistrem České republiky.

V sobotu závodily i ženy, kde jsme měli Kristinu Gřesovou. Pouhá desetinka ji chyběla k tomu, aby měla i na čtvrtém nářadí nejvyšší známku v kategorii. S rozdílem více než půl bodu si Kiki stoupla na nejvyšší stupeň vítězů a domů si odvezla titul.

Neděle byla ráno bez nástupu. Závod zahájila kategorie II, kde jsme měli postavené čtyři bojovnice. Holky soutěžily za jednotlivce, ale také se jim body sčítaly do soutěže družstev. Konkurence 17 družstev se dívky nezalekly a staly se Vicemistryněmi ČR. Na zlato jim scházel bod, ale od třetího místa neuvěřitelně odskočily o čtyři body. V soutěži jednotlivců se nejlépe zadařilo Sárči Nell Peřinové, která předvedla kladinu bez zaváhání a zaslouženě získala hned třetí nejvyšší známku z 64 dívek. Sára Nell vybojovala 2. místo. Terka Chudíková byla jen o tři desetinky za Sárou Nell, ale konkurence byla tak silná, že se umístila na 6. místě. Izi Delongovou zasáhla skleróza na prostných a v sestavě zapomněla piruetu. :-( I přes to si vybojovala v soutěži jednotlivců úžasné 9. místo. Poslední členkou týmu byla Eliška Musilová, která se republikové soutěže účastnila poprvé a obsadila pěkné 25. místo. Je potřeba zmínit, že konkurence byla opravdu silná a holky si zaslouží velké gratulace.

V odpoledních hodinách odstartovala svůj závod poslední kategorie, a to kategorie dorostenek. Zde jsme měli také čtyřčlenné družstvo dívek. Nejlépe se dařilo Vandi Gřesové, která získala nejvyšší známku na prostných a byla vyhlášena na nejvyšším stupni vítězů. Bětka Geblová se probojovala na 8. místo. O dvě desetiny ji na 11. místě následovala Kája Bužková a Lucka Kojecká se umístila na 19. místě. V soutěži družstev to bylo natěsno a holky se staly Vicemistryněmi Česka. :-)

,, Organizace soutěže byla šílená... V sobotu i neděli měl závod více než dvouhodinové zpoždění. Naše družstvo mladších holek nebylo vůbec napsáno v rozpisu a tečkou byly několikrát špatně spočítané výsledky. Některé chyby se vyhlásily později na místě, ale některé jsme se dozvěděli až z výsledku doma, které byly zveřejněny na internetu. Chyba se bohužel dotkla i naši Vandi, která se posunula na stříbrnou pozici. Mrzí nás, že se k tomu pořadatelé nepostavili čelem a informaci nám ani neoznámili. I přes to, že výsledky jsme měli krásné a všem zúčastněným gratulujeme jsme se rozhodli, že pokud zůstane v příštím roce pořadatel stejný, tak se republikové soutěže pravděpodobně nezúčastníme", doplnila trenérka Vendula Henychová.